‘Çocuklar korkuyor’ diyen vatandaşa polisten hakaret: Kes lan sesini yavş.k

featured

Beyoğlu Kaymakamlığı’nın izin vermediği LGBT yürüyüşü öncesinde toplanmak isteyenlerle polis arasında arbede yaşandı. O sırada alanda bulunan bir gazeteci de polisler tarafından yüz üstü yere yatırılıp, sert müdahale ile gözaltına alındı. Cihangir’de polis müdahalesine evinin penceresinden tepki gösteren bir kişi gözaltına alındı.

Beyoğlu Kaymakamlığı’nın bugün saat 17:00’da İstanbul Taksim’de yapılacağı açıklanan yürüyüşün yasaklandığını duyurmasının ardından Beyoğlu’nda toplananlara polis müdahale etti.

Polisin biber gazı atmasına ‘çocuğumuz uyuyor gürültü yapmayın’ tepkisi gösteren Cihangirli bir kişi evine girilerek gözaltına alındı.

Bir sivil polisin vatandaşa hakaret etmesi dikkat çekti…

O sırada alanda bulunan Fransız haber ajansı AFP’nin foto muhabiri Bülent Kılıç da polislerin sert müdahalesiyle yüz üstü yere yatırılıp ters kelepçeyle gözaltına alındı.

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) daha sonra yaptığı açıklamada Bülent Kılıç’ın serbest bırakıldığını duyurdu.

EMNİYET’TEN AÇIKLAMA

Öte yandan İstanbul Emniyet Müdürlüğü de izinsiz gösteri yürüyüşü sırasında 46 kişinin gözaltına alındığını açıkladı. Emniyet’ten yapılan açıklamada, LGBT’li gruplarca İstiklal Caddesi ve Taksim Cumhuriyet Anıtı civarında planlanan gösteri ve yürüyüşle ilgili olarak Beyoğlu Kaymakamlığınca bir günlük yasaklama kararı alındığı hatırlatıldı.

Söz konusu karara uymayarak yürüyüş yapmakta ısrar eden LGBT’li grupların defalarca uyarıldığının belirtildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Ancak yapılan tüm uyarılara rağmen görevlilere mukavemette bulunarak karşılık veren gruplar arasından 46 şahıs yakalanmış ve haklarında yasal işlem başlatılmıştır. Yasa dışı gösterinin engellenmesi esnasında mukavemet gösteren grupla birlikte yakalananlar arasında maalesef basın mensubu Bülent Kılıç’ın da bulunduğu tespit edilmiştir. Adı geçen basın mensubu Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğünde işlem yapıldığı sırada, kendisinin basın mensubu olarak görevli olduğunu ve ilgili personellerden şikayetçi olduğunu beyan etmesi üzerine ifadesi alınarak serbest bırakılmıştır.”

 

‘Çocuklar korkuyor’ diyen vatandaşa polisten hakaret: Kes lan sesini yavş.k

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 1 sene önce

  Neyin gosterisini yapacaklarmış.Avrupadan para alan bu sapıklar ev odevleruni yapmaya calısıyorlar.neyin reklamını yapmanın derdindeler….ahlak erezyonuna hayır…

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  Baykuşun hafiyeleri. Baş giderse uzuvlara ne olacak onun hesabını yapsınlar.

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  Cürümüslük o kadar cok ki neresinden tutsaniz elinizde kaliyor.

  Yerde yatana bakiyorum maskeli !
  Bu arkadas neyin yürüyüsünü yapaca ki?!!!!!
  Kendi kendisi ile tutarsiz bir durum!!!!, gördügüm kadariyla.

  Cevapla
 4. 1 sene önce

  Çok ilginçtir 2015 ve öncesinde bu gruplar toplanıp yürüyüş yapabiliyordu, o vakitlerde kimse müdahale etmeden müsaade ediyorlardı, ne olduysa hayret bir kaç yıldır işler tersine döndü şimdi hassasiyetlerine inansak mı?

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!