Çöp atanları parmak izinden buluyorlar

Isparta Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, umuma açık alanları kirleten kişiler atıklardaki parmak izlerinden tespit edilerek haklarında adli işlem başlatılıyor.

featured

Isparta’da çevreyi kirletenlerin bıraktıkları atıklardan parmak izleri belirlenerek haklarında idari işlem başlatılıyor.

Isparta Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, umuma açık alanları kirleten kişiler atıklardaki parmak izlerinden tespit edilerek haklarında adli işlem başlatılıyor.

Olay Yeri İnceleme ve Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, kentte düzenli olarak mesire alanları, dini mekanlar, mezarlıklar ile park ve bahçelerdeki şişeler ve plastik bardaklardan parmak izi alıyor.

Parmak izi tespiti gerçekleştirilen kişilere “çevrenin kasten veya taksirle kirletilmesi” ve “ibadethanelere ve mezarlıklara zarar verme” suçlarından adli işlem yapılıyor.

“Yeşil Isparta Doğa Dostu Şehir” sloganıyla yürütülen uygulamada analizleri alınan atıklar, Isparta Belediyesi ekiplerince temizleniyor.

Olay yeri İnceleme Şube Müdürü Komiser Sinan Akdeniz, AA muhabirine, kentteki adli olayların çözümü dışında çevreyi kirletenlerin tespitinin de yapıldığını söyledi.

Çevreyi kirletenlerin tespiti çalışmalarının paydaş kurumlarla titizlikle devam ettiğini belirten Akdeniz, “Cam şişeler, sigara izmaritleri, plastik bardaklar, plastik şişelerle çevre kirletiliyor. Vatandaşlarımız, çevrenin kirletilmemesi konusunda bilgilendiriliyor. Yaz aylarında cam ve benzeri malzemelerin yangın çıkarması da engelleniyor.” diye konuştu.

Çöp atanları parmak izinden buluyorlar

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 3 hafta önce

  Kim bilir kaç suç dosyası çözülmek için bu adli tıpçıların çalışmasını bekliyordur ama onların amirleri şov peşinde. Güzel ve yalnız ülkem, milletim…

 2. 3 hafta önce

  Çok güzel bir uygulama umarım diğer illerde de aynısı yapılır.Bir noktaya dikkat çekmek istiyorum.Bu konuda baştan itibaren aynı yazıları neden 3 defa tekrar ediyorsunuz.Çok garip.

  Cevapla
 3. 3 hafta önce

  Keşke bütün yurtta uygulansa da vatandaşın çevreyi kirletmeme bilinci artsa

  Cevapla
 4. 3 hafta önce

  ıssızlıkten canları sıkılmıs herhalde.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!