Çorlu tren faciası davasında yine karar çıkmadı

25 kişinin yaşamını yitirdiği 300’den fazla kişinin de yaralandığı Çorlu Tren faciası davasının karar duruşması bugün görüldü. Davada yine karar çıkmadı. 

featured

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde 8 Temmuz 2018’de 25 kişinin hayatını kaybettiği, 328 kişinin yaralandığı tren kazasıyla ilgili 13 sanıklı davanın 19’uncu karar duruşması, mahkeme salonuna çevrilen Çorlu Halk Eğitim Merkezi’nde görüldü. Davada ara karar verildi ve duruşma 25 Nisan’a ertelendi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, duruşma öncesinde aileler ile bir araya geldi. Açıklamalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenen Özel, şunları söyledi:

“Siyasi iktidar mahkemeye diyor ki ‘Ben suçlumun arkasındayım, ben onu koruyorum, onu kimseye vermedim hatta genel müdür yaptım. Bugün kararı ona göre verin’ diyor. Millet sandığa gittiğinde bunları cezalandırmazsa bu duyarsızlık devam edecek.

‘Biz ne yaparsak yapalım bize oy veriyorlar’ mantığı anaların gözyaşına dönüşüyor. Ben bize oy versinler demiyorum ama kimi sorumlu görüyorlarsa vicdanlarında önce onlara bir hesap sorsunlar.

Buradan Recep Tayyip Erdoğan’a bir çağrıda bulunuyorum. Ben salona bugün girdim ve tarafımı belli ettim. Ben, evlatlarını kaybetmiş iki annenin arasında oturdum. Sen de 25 Nisan günü gel. Cesaretin varsa, yüzün tutuyorsa gel, tarafını göster. Yargılananların tarafına otur. Bu katilleri savunanların tarafına otur. Yanına da yargılatmadığın TCDD Genel Müdürü’nü al, o günkü bakanı al, Binali Yıldırım’ı al; yan yana, diz dize katillerin tarafına geçin.”

 

Çorlu tren faciası davasında yine karar çıkmadı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!