Çorlu tren kazasının tek tutuklu sanığı TCDD yöneticisi Karasu tahliye edildi

Çorlu tren kazası davasında tutuklu yargılanan tek sanık olan TCDD 1. Bölge Demiryolu Bakım Müdür Vekili Mümin Karasu 1.5 ayda tahliye edildi.

featured

Çorlu Tren Katliamı’nın tek tutuklu sanığı dönemin TCDD 1. Bölge Demiryolu Bölge Bakım Müdür Vekili Mümin Karasu tahliye edildi.

Karasu 5 Ekim 2022’de hakkında “bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına sebebiyet verme” suçundan tutuklama kararı verilmesinden 5 gün sonra teslim olmuş, 10 Ekim 2022’de tutuklanmıştı.

Mümin Karasu’nun avukatı, tutukluluğa itiraz etti. Mütalaa veren savcı, tutuklama kararının yasaya uygun olduğunu belirterek itirazın reddedilmesini talep etti.

‘ADLİYEYE GELEREK TESLİM OLDUĞU…’

Talebi inceleyen Çorlu 2. Ağır Ceza Mahkemesi, Karasu’nun tutukluluğuna itirazı kabul ederek, yurtdışına çıkış yasağı tedbiriyle tahliye edilmesine karar verdi.

Mahkemenin tahliye gerekçesinde şu ifadeler yer aldı: “… sanığın 10/10/2022 tarihinde bizzat adliyeye gelerek teslim olduğu ve tutuklandığı, bu hali ile kendisinin bizzat teslim olması karşısında kaçak durumda bulunmadığı, yine dosyaya tensip incelemesinden sonra ve duruşmada yeni delilin dahil olmadığı, dosyanın suç tarihinin 2018 olduğu, aynı suç isnatları ile birden fazla sanığın tutuksuz olarak yargılandığı, dosyanın bulunduğu aşama ve suç tarihi itibariyle müdahale edilebilecek delil de bulunmadığı ve tutuklamanın bir tedbir olduğu hususları göz önüne alınarak sanık müdafisinin itirazının kabulüne ve sanık Mümin Karasu’nun tahliyesine…”

MISRA ÖZ: ADALETİNİZ BATSIN

Katliamda 9 yaşındaki oğlu Oğuz Arda Sel’i ve eski eşini kaybeden Mısra Öz, karara tepki gösterdi.

Twitter’dan kararı paylaşan Öz “5 yıldır ölüp ölüp dirildiğimiz şu hayatta, tutunduğumuz tek şey adalet oldu. 25 kişinin ölümüne, 5 yıl sonra bir kişiyi zoraki tutukladınız. Bir sonraki celseye kadar bile sürmedi! Adaletiniz batsın! Bu ülkede ölene de kalana da sahip çıkamayan herkesin Allah belasını versin!” ifadelerini kullandı.

Çorlu tren kazasının tek tutuklu sanığı TCDD yöneticisi Karasu tahliye edildi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 1 gün önce

    20 yılda 50kere hükümet düşürecek olay yaşandı.. hızlandırılmış tren faciasından başlayarak hiçbirinde hesap vermediler.vermezler.. o koltuklarda oturmak için her olayın üstünü kapatacaklar gidene kadar böyle.ne zaman o sandıktan çıkamzlar o zaman adaletler yerini bulur en azından umut doğar.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!