Covid-19 – Ukrayna bağlantısı mı?

featured

Hüseyin Vodinalı yazdı

“Covid 19: Bir Virüsten Ötesi” kitabımda yazmıştım.

Amerikan ordusu, renkli devrimler sonrası, Ukrayna ve Gürcistan’da biyosilah laboratuarları açmıştı.

Ukrayna’dakinde Rus geniyle ilgili araştırmalar yapıldığı iddialarına yer vermiştim.

Gürcistan’daki laboratuarda da sızıntılar olduğu ve şüpheli ölümlerin meydana geldiği belirlenmişti.

Tehlikeli patojenlerle Pentagon’un aşkı bilinen bir gerçek.

Yine kitabımda ABD’nin en büyük biyosilah laboratuarı Fort Detrick’in Covid 19 ortaya çıkmadan hemen önce “bir sızıntı” yüzünden kapatıldığı haberlerini de aktarmıştım.

Kitabı okuyanlar bilir, okumayanlara da tavsiye ederim.

İşte şimdi, tam da “Covid 19 bitiyor, bu sefer de Rusya-ABD savaşı başlıyor” derken, Ukrayna’daki Pentagon laboratuarları hakkında, önce Rusya’dan, sonra Çin’den ABD’ye yönelik suçlamalar gelmeye başladı.

Rusya kaynaklarına yakın gazeteci Pepe Escobar, Rus ordusunun 9 Pentagon biyosilah laboratuarını İskender füzeleriyle imha ettiğini söyledi. Gürcistan’daki laboratuarlardan bazıları da 2008’deki Rus harekatında imha edilmişti.

Ardından Rus Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, 3 Mart 2022’de önemli bir açıklama yaptı.

ABD’nin Ukrayna’da iki biyolojik askeri laboratuar kurduğunu ve başkent Kiev ve Odessa kentinde patojenler geliştirdiğini ifade eden Lavrov, edindikleri istihbarata göre Pentagon’un, Ukrayna’daki kimyasal ve biyolojik tesislerin kaderi ve bu laboratuarları üzerindeki kontrolü kaybedeceği konusunda çok endişeli olduğunu söyledi.

Lavrov, “Amerikalılar, biyolojik ve kimyasal silahların yasaklanmasını ve bir denetim mekanizması başlatmayı kesin ve kararlı bir şekilde reddediyor ve Rusya sınırlarının her tarafında yeni kimyasal ve biyolojik tesisler inşa ediyorlar” dedi.

Lavrov’un söylediklerini doğrulayan bir olay dikkatlerden kaçsa da ben yakaladım.

ÖLÜMCÜL VİRÜS VE BAKTERİLERLE DENEYLER

ABD’nin Kiev Büyükelçiliği, Rus Harekatı’nın hemen öncesinde Ukrayna’daki laboratuarlar hakkındaki bilgileri internet sitesinden apar topar kaldırmıştı.

Bu biyolojik silah laboratuarlarının Rusya’nın “özel askeri harekatı” ile bir ilgisi olabilir mi? Rusya yıllardır ABD’yi sınırlarına yakın biyolojik silahlar geliştirmekle suçluyor. Ruslar şu anda bu laboratuarlardan kanıt topluyorlar mı? Bu tesislerin son durumu nedir?

ABD Savunma Bakanlığı, Ukrayna’da en az 15 farklı biyo-laboratuarı finanse etti. Bunlardan en az sekizi, yalnızca ABD tarafından işletilen biyolojik silah laboratuarlarıydı.

ABD Kiev Büyükelçiliği internet sitesinde kaldırılan bilgilerde daha önce şöyle yazıyordu: Bu laboratuarlar, “uluslararası araştırma ortaklıkları” aracılığıyla “gelişmiş biyo-güvenlik, biyo-güvenlik ve biyo-gözetim önlemleri” yürütmek için “tehlikeli patojenleri ve toksinleri toplar eder ve emniyete alır”.

Bu biyo-laboratuar ağı, Odessa, Vinnytsia, Uzhgorod, Lviv, Kiev, Kherson, Ternopil, Kırım, Luhansk’taki tesisleri ve Kharkiv ve Mykolaiv’deki iki şüpheli tesisi içermekteydi.

Son yıllarda, bu laboratuvarların çoğu Biyo-güvenlik Düzey 2 statüsüne ulaşarak bilim adamlarının ölümcül virüs ve bakterilerle deneyler yapmasına izin verdi. Son iki yılda, bu laboratuarlar, Ukrayna Savunma Bakanlığı ile işbirliği içinde, Ukrayna halkının epidemiyolojik gözetimini yürütmek için dört mobil laboratuvar daha kurdu. Bu laboratuarlar, “küresel sağlık güvenliğini güçlendiren” hastalık gözetim ağları oluşturan çok uluslu bir çalışma grubunun parçası olarak lanse edildi.

25 Şubat 2022’ye kadar bu biyolojik silah laboratuarlarının varlığı ve detayları herkesin bildiği bir şeydi. ABD büyükelçiliği daha önce bu laboratuarların yerlerini ve ayrıntılarını çevrimiçi olarak bir dizi PDF dosyasında açıklamıştı. 26 Şubat 2022’de resmi elçilik web sitesi, 15 biyolojik silah laboratuvarının tümünün bağlantılarını kapattı. Bu laboratuarlarla ilgili tüm belgeler internetten kaldırıldı. Bağlantılardan herhangi birine tıklarsanız, PDF dosyaları artık mevcut değildir. Neyse ki, bu dosyalar arşivlendi ve hala erişilebilir durumda. ABD büyükelçiliği neyi saklamaya çalışıyordu?

RUSYA: PENTAGON BİZE KARŞI BİYOSİLAH PEŞİNDE   

Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna’da ABD’ye ait 30 biyolojik laboratuvar bulunduğunu ve imha edildiğini bildirdi.

Rus askeri güçlerine bağlı Radyasyon, Kimyasal ve Biyolojik Savunma Kuvvetleri Komutanı İgor Kirillov, ABD’nin Ukrayna’daki askeri biyolojik programı konusunda açıklamalarda bulundu.

Kirillov bu laboratuarların üç farklı yönde çalıştığını belirtti:

-(Pentagon’a göre) ilki, NATO üye ülkelerinden askeri birliklerin konuşlandırılması için önerilen alanlarda biyolojik durumun izlenmesi.

-İkincisi ise zararlı mikrop suşlarının toplanıp Amerika Birleşik Devletleri’ne nakledilmesidir.

-Üçüncü ve en tehlikelisi, belirli bir yere özgü, doğal odakları olan ve insanlara bulaşabilecek olası biyolojik silah ajanlarının araştırılması.

Kirillov, Pentagon’un eski Sovyetler Birliği coğrafyasında şüpheli askeri biyolojik programlar yürüttüğünü belirtti.

Söz konusu laboratuarların Ukrayna’nın Lviv, Harkiv ve Poltava kentlerinde bulunduğunu ve bunların imha edildiği bilgisini paylaşan Kirillov, burada “veba, şarbon, bruselloz, difteri, salmonelloz, dizanteri patojenleri izine rastlandığını” söyledi.

ÇİN: ABD’NİN BİYOSİLAH PROGRAMI DENETLENMELİ

Pandemide günah keçisi yapılarak, (Amerikan toprağı olan Guam’da çekilmiş) yarasa çorba videoları ve Wuhan’daki biyolaboratuar suçlamalarıyla hedef alınan Çin de Rusya’nın ardından topa girdi.

Çin Dışişleri Bakanlığı’nın bugünkü olağan basın toplantısının gündeminde Amerika Birleşik Devletleri’nin Ukrayna’daki biyolojik laboratuvarları yer aldı.

Çin Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Zhao Lijian, ABD’nin askeri laboratuarlarında büyük miktarda tehlikeli virüs saklandığını vurguladı.

Zhao, Rusya’nın Ukrayna’daki askeri operasyonları sırasında, ABD’nin Ukrayna’daki laboratuarlarında yürütülen askeri biyolojik planların ortaya çıktığını söyledi.

Rusya’ya göre 30, ABD’nin kendi verilerine göre Ukrayna’da 26 laboratuarı bulunuyordu.

Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, Ukrayna, ABD’nin laboratuarların detaylarını açıklaması gerektiğini belirtti.

ABD’nin dünya genelinde 336 biyolojik laboratuvarı bulunduğunu hatırlatan Zhao, “ABD’nin gerçek amacı nedir ve ne gibi girişimlerde bulunmaktadır?” diye sordu.

Sözcü Zhao, ABD’nin öteden beri ‘Biyolojik Silahlar Sözleşmesi’ denetim sisteminin kurulmasını engellediğini ve biyolojik laboratuarlarına denetim yapılmasını engellediğini, bunun uluslararası toplumun daha büyük ilgisini çektiğini vurguladı.

Hiç ‘Covid 19 Amerikan işidir’ demeden, Çin usulü incelikle bunu söylemeyi başaran Zhao, Çin adına ABD’ye askeri biyolojik programlarına yönelik çok taraflı denetimi kabul etme çağrısında bulundu.

Gerçekten de ABD, virüs konusunda Çin’i ağır ithamlarla suçlarken, kendi topraklarında hiç bir tarafsız Dünya Sağlık Örgütü araştırmasına izin vermiyor.

ABD’nin tüm virüs ve biyoteknoloji çalışmaları Pentagon ve ona bağlı DARPA tarafından askeri alanda yürütülüyor.

Savaşın tozu dumanı arasında çok dikkat çekmedi ama bu önemli bir konu.

Rusya ve Çin’in, Ukrayna üzerinden bu son çıkışları kritik.

Ukrayna’daki laboratuarlarda ele geçirilen kanıtlar bize Covid 19’un gerçek faili hakkında önemli bilgiler sunabilir!

Covid-19 – Ukrayna bağlantısı mı?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 7 ay önce

    Sayın Vodinalı, covid 19 ABD bağını ilk kez sizin kaleminizden okumuştum. Bağ gittikçe güçleniyor. Kaleminize sağlık.

  2. 7 ay önce

    Kanıtlar ve emareler dediklerinizi doğruluyor. Tüm dünyayı Covid salgınına inandırmak için kullandıkları propaganda teknikleri de aslında failin kim olduğunu gösteriyor. Bir hastanın dört yüz kişiye hastalık bulaştırdığı, sokakta yürürken yanınızdan geçen hasta kişinin nefesinden çıkan virusların sizi hemen enfekte ettiği, virusun yüzeylerde günlerce canlı kaldığı, havada saatlerce asılı durduğu, sokakta insanların titreyerek can verdiği, solunum yolu enfeksiyonunun yüzeylerden hatta gözlerden bulaşabileceği gibi aslında bilimsel olarak ispatlamanın pek de mümkün olmadığı iddiaların tüm medya organlarında saatlerce döne dolaşa işlenip insanların bilinçlerine yerleştirilmesi ile bu günlerde Ukrayna Rusya krizi ile ilgili olarak yapılan yayınların kullanılan teknik açısından pek bir farkı yok. O meşhur “kimin işine yaradı” sorusunu da sormak gerekiyor bu arada. Teşekkürler.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!