Cübbeli Ahmet, Adil Öksüz ile yaptığı görüşmenin detaylarını anlattı

featured

CNN Türk’te açıklamalarda bulunan Cübbeli Ahmet Hoca adıyla bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Adil Öksüz’ün kendisini ziyaret ederek, Fethullah Gülen’in kitabını getirdiğini söyledi.

CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programına katılan Cübbeli Ahmet Hoca adıyla bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, FETÖ’yle olan irtibatını anlattı. Ahmet Hakan’ın, “Fetullah Gülen siz cezaevindeyken size kitaplarını gönderdi mi?” sorusuna yanıt veren Ünlü, “Bana iki tane kitap gönderdi, Adil Öksüz’le gönderdi” dedi.

‘BENİMLE KONUŞTUĞU KAYIT YOK’

“Bana iki tane kitap gönderdi, Adil Öksüz’le gönderdi. Ben adamı tanımıyorum, ziyaretçi diye geldi. Zaten kitapları da hemen getirdiler teftişten evvel. Ben daha önce de açıkladım bunu. Açıklayınca savcılık adam göndermiş. Benimle konuştuğu bir saatlik kayıt hiç yok. Adil Öksüz’ün benimle ne konuştuğunun kaydı yok. Sonra savcı çağırdı gittim 2 kere ifade verdim. Birinci de Fatih Oğuz’la beraber gittik savcının karşısına. Fatih Oğuz’un FETÖ’cü olduğunu ikinci gidişimde savcı söyledi bana.”

RÜYASINDA GÜLEN’İ GÖRMÜŞTÜ

Cübbeli Ahmet, 2012 yılında Radikal gazetesine yaptığı açıklamalarda, Metris Cezaevi’nde yatarken (*) Fetullah Gülen’i rüyasında gördüğünü anlatmıştı. Cübbeli “Kendisini çok iyi gördüm. Bana dua ediyordu. Üzüldüğünü söylüyordu” ifadelerini kullanmıştı.

Cüppeli Ahmet aynı röportajda, Fethullah Gülen’le ilgili şu görüşleri paylaşmıştı: “Fethullah Hoca grubu nezih bir cemaat. Hocaefendi’ye saygı duyarım. Mahmut Efendi de kendisini sever, sayar, laf söyletmez. Bunun şahidiyim. Hocaefendi’nin kanunsuz işlere razı olacağını düşünemem. Bu işi onlara konduramam. Belli ki birileri bizi birbirimize düşürmek istedi. Biz bu oyuna gelmedik. Ben ‘Cemaat bana komplo kurdu’ demedim.”

(*) Cübbeli, Karagümrük Çetesi’ne yapılan operasyondan sonra ‘fuhuş’ iddiasıyla tutuklanmıştı.

ALİ KÖSE’DEN CÜBBELİ’YE YANIT

Cübbeli Ahmet, CNN TÜRK canlı yayınında Prof. Dr. Ali Köse’nin ‘Bir FETÖ gitti, bin FETÖ geldi’ sözlerine tepki gösterdi. Cübbeli Ahmet Hoca’nın sözleri sonrası yayına bağlanan Prof. Dr. Ali Köse açıklamalarda bulundu.

İlahiyatçı Prof. Dr. Ali Köse’nin açıklamaları şöyle;

Sözü geçen Roma ve Mekke meselesi 7,5 yıl öncesine ait bir meseledir. Fakültede hafızlık yapan öğrenciler vardı. Dedim ki, ‘Ben sizi ödüllendirmek istiyorum. Umreye göndermek istiyorum.’ dedim. Bu bütçeyide yakın çevremden topladım. Daha önce İlahiyat fakültesinde böyle bir şey olmamıştı. Öğrencilerle bir toplantı yaptık. Gidecek öğrencilerin yüzde 90’ı kız öğrenciler. Salondan çıkarken 5-6 kız öğrenci yanıma geldi. Otelin uzak olduğunu söylediler. Ben de ‘Otel uzak olunca ne oluyor ki?’ dedim. Çocuklar korktuklarını söylediler. Aynı yıl Şubat tatilinde eşimin dahil olduğu bir hayır organizasyonu var. İtalya’ya gidip gelelim demişler. Büyük kızım ve küçük oğlumla birlikte tatile gittiler. Ben de dedim ki çocuklara, ‘Benim eşim ve kızım, Roma’ya giderken hiç akıllarına böyle bir şey gelmedi. Siz Mekke’ye giderken böyle bir şeyden korktuğunuzu söylüyorsunuz’ dedim. Bu röportajdan bazı şeyleri çekip, üç gündür benim eşime ve kızlarıma küfrettiriyor. Bunun için programa beyanat verme kararı aldım. Ben bunları kaç yıldır devlet yetkililerine de iletiyoruz. Diyanet de bunları biliyor.

Demokrasi meselesi konuşmanın birkaç cümlesini çekerek insanları itham etmekten başka bir şey değil. O mesele 15 Temmuz’dan hemen sonra oldu. Biz 15 Temmuz’la alakalı 3 akademisyen konuştuk. Konu diasporaya geldi. FETÖ’cüler kara propaganda yapıyorlar. FETÖ’cülerin ülkemiz adına yaptıkları kara propagandayla ilgili bazı cümleler kurdum. O günlerde demokrasi nöbetleri yapıyorduk. O demokrasi nöbetlerinde birisi çıkıyor ‘Tekbir’ diyor kalabalık da tekbir çekiyor. FETÖ’cüler de bunu alıyor Batı medyasına koyuyorlar sanki İran, sanki bir Orta Doğu ülkesi gibi bir görüntü var. Bizim bunu yapmamız gerekiyor, bu konuda bizim dikkatli olmamız gerekiyor bağlamında söylediğim cümlelerdir. Bunu 1 hafta boyunca hiç kimse bu lafa bir şey demedi. 1 hafta sonra adı İ. ile başlayan bir tane piyasa hocası taraftarlarını benim üzerine saldırttı. Günlerce beni müşrik olmakla, kafir olmakla suçladı. 4 yıl önceye ait olan bir şeydir. Hoca efendiler bunları yıllardır görmediler de ben 3 gün önce konuşunca mı haberi oldu. Demokrasi meselesiyle ilgili yazılı açıklama da yaptım.

 

Cübbeli Ahmet, Adil Öksüz ile yaptığı görüşmenin detaylarını anlattı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!