Cübbeli Ahmet bu kez ‘İslam Dayanışma Oyunları’nı hedef aldı: Hakarettir

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, "İslam Dayanışma Oyunları tabelası altında çıplak kıyafetlerle dans etmek İslam'a hakarettir." dedi.

featured

5. İslami Dayanışma Oyunları, 9-18 Ağustos tarihleri arasında Konya’nın ev sahipliğinde düzenleniyor. Açılışını Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı oyunlara Medeniyet Vakfı ve Cübbeli Ahmet’ten tepki geldi.

Medeniyet Vakfı’nın açıklaması şöyle:

“İslami olarak isimlendirilen bir  organizasyonun İslami hassasiyetlere uygun olmasını bekleriz. Ancak sporcuların giydiği kıyafetler başta olmak üzere organizasyon için düzenlenen konser gibi etkinlikler İslami olmaktan uzaktır. Batılı değerlerin kopyalanarak başına İslam lafzının getirilmesi onu islami yapmadığı gibi ruhuna uygun olmayan isimlendirmeler değerlerimizin içini boşaltmakta onlara zarar vermektedir.

Eğer organizasyonun gerçekten islami olduğu iddia ediliyorsa ilmine ihbar edilen alimlerden oluşan fetva kurulunun belirlediği fıkhi ölçülere uygun olmalıdır. Eğer böyle bir fetva kurulu oluşturulmayacak ve islami hassasiyetler dikkate alınmayacaksa bu tür organizasyonlar için en azından islami kavramlar kullanılmamalı, kavramlarımız kirletilmemelidir.

Şunu da belirtmek isteriz ki Kudüs’ü savunma ve ümmetçe bayramları aynı günde yapma konusunda dayanışma gösterilmezken oyunlarda islami dayanışmanın aranması ciddiyetten ve gerçeklikten uzaktır.”

Ahmet Mahmut Ünlü’nün açıklaması ise şöyle:

‘TABELADAN İSLAM İSMİ ÇIKARILMALI’

İslami Dayanışma Oyunları tabelası altında çıplak kıyafetle dans etmek İslam’a hakarettir. Bunu idrak edememek ise büyük bir hamakattir. Yetkililerimizden ricamız bu işe el atıp en azından tabeladan İslam isminin çıkarılması için gayret gösterilmelidir.

‘RAZI DEĞİLİZ’

Yöneticilerimizden bir çoğunun bu detaydan haberi olmadığını düşünerek hüsn-ü niyetle kendilerine bu talebimizi arz ediyoruz ve elimizden bir şey gelmese de en azından imanın orta derecesi olan dil ile reddiye yapma vazifemizi ifa etmek üzere Rabbimizi şahid tutuyoruz ki: Bu işler İslam’a göre münkerdir, meşru değildir, Rabbimizin razı olmadığı hiçbir şeyden biz de razı değiliz”

FİLENİN SULTANLARI’NI DA HEDEF ALMIŞTI

Cübbeli Ahmet’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü Filenin Sultanları’nı hedef alan İlahiyatçı İhsan Şenocak’a destek vermişti.

‘ALLAH’IN GAZABINI CEZBEDECEK…’

Öte yandan Hilafet çağrısı yaptığı ve yaşam tarzını hedef açıklamalarıyla sık sık gündeme gelen Ankara Melike Hatun Camii İmam Hatibi Halil Konakçı da Twitter hesabı üzerinden şu paylaşımı yaptı:

“Konya’da yapılan dayanışma oyunları ya ‘İslami hassasiyetlere’ göre yapılsın ya da tanıtımından ‘İslam’ kelimesi çıkarılsın.

Zira İslami hassasiyet gözetilmeyen bir şeye ‘İslami’ demek, ortaya Allah’ın gazabını cezbedecek sebepler çıkarıyor.”

Filenin Sultanları’nı hedef alan Şenocak’a Cübbeli ve Boynukalın’dan destek

 

Cübbeli Ahmet bu kez ‘İslam Dayanışma Oyunları’nı hedef aldı: Hakarettir

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!