Cübbeli Ahmet, İsmailağa’yı düelloya çağırdı: Siz 8’iniz ben tek…

Kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ile İsmailağa Cemaati arasındaki tartışma büyüyor. Son olarak Cübbeli Ahmet meydan okuduğu İsmailağa’nın şeyhlerini canlı yayına çağırdı. 

featured

Tarikatçılar arasında çatışma büyüyor. Son olarak kamuoyunda ‘Cübbeli Ahmet’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, İsmailağa’nın şeyhlerine meydan okudu.

İsmailağa Cemaati tarafından kendisine yönelik gündeme getirilen iddialara YouTube hesabı üzerinden yanıt veren Cübbeli Ahmet, İsmailağa’nın 8 şeyhini canlı yayında tartışmaya davet etti.

Cübbeli Ahmet, “Ey İsmailağa heyeti siz 8’iniz ben tek çıkıp geleceğim. Bu işe BabalaTV bile talip olur. İyi reyting var. Üstüne para bile kazanırız. Bu stüdyoya sığmazsak büyük bir yer buluruz. Bu işe BabalaTV bile talip olur. Gelmeyen şerefsiz, namerttir. Kendim için diyorum ha yanlış anlaşılmasın” dedi. 

NE OLMUŞTU?

Mahmut Ustaosmanoğlu öldükten sonra İsmailağa Cemaati’nde “posta oturma hakkının” kendisinde olduğunu iddia eden, kamuoyunda ‘Cübbeli Ahmet’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, 5 gün önce bir video yayınlayıp cemaate çarşamba akşamına kadar süre vermişti.

Süre bitmeden İsmailağa Cemaati’nden çarpıcı bir açıklama gelmişti. İsmailağa Cemaati, ‘Cübbeli Ahmet’ ile hiçbir bağlarının kalmadığını duyurmuştu.

Açıklamada Ünlü’nün tarikatın mahremiyetini ortaya saçtığı, cemaati dağıtmak için çalıştığı, cemaatin 2022’de vefat eden lideri Mahmud Ustaosmanoğlu’nun ailesi aleyhinde faaliyetler içinde olduğu öne sürülmüştü.

Ünlü, İsmailağa Cemaati’nin kendisi hakkında verdiği ihraç kararına yanıt vermişti. Ünlü, “Hasan Efendi nasıl Mahmud Efendi’nin müridiyse ben de Mahmud Efendi’nin müridiyim, mürit müridi nasıl ihraç edecek? Öte yandan videoda montaj söz konusu” demişti. Cübbeli ayrıca, kendisine yapılanlarla ilgili FETÖ’ye işaret etmişti.

Cübbeli Ahmet, İsmailağa’yı düelloya çağırdı: Siz 8’iniz ben tek…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. Karamizah bir tiyatro oynuyorlar

  2. 7 Nisan 2024, 09:26

    Birbirlerini yiye yiye bitirmelerini bekliyoruz.

  3. Bunları tv.ye çıkarıp konuşturanları kınıyoruz…

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!