Cübbeli Ahmet’ten Diyanet’e yeni uyarı… ‘Türkiye’ye girişleri yasaklansın’

"Cübbeli Ahmet" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, kendi YouTube kanalında 'Haftalık Sohbet' başlığı altından Diyanet'i eleştirmeyi sürdürdü. "Burada çok kötü niyetler, planlar var. Sizi uyarıyorum. Diyanet’e çok görev düşüyor, maalesef görevini tamamen ihmal etmiş vaziyette" diyen Cübbeli, Kuveytli Vahhabi şeyhi Osman El Hamis gibi kişiler için "Türkiye'ye girişleri yasaklansın" çağrısında bulundu. 

featured

Cübbeli Ahmet‘ diye bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Kuveytli Vehhabi ‘şeyh’i Osman El Hamis’in Sakarya’da camide vaaz vermesi üzerine “Diyânet‘i, vehhâbîleri konuşturmama husûsunda uyarıyorum. Aksi takdirde iç savaşa destek vermiş olacaklardır” demişti. Cübbeli Ahmet, Twitter hesabından “Diyânet Görevini Tamâmen İhmâl Ediyor! Câmiler Vehhâbîlere Teslim Edilmiş Durumda Olup Sakarya Müftüsü Gibi Bâzıları da Bu İşi Körüklüyor. Bu Vehhâbîler Hükümeti Medhederek Takiyye Yapıyorlar. Yakın Zamanda Çok Büyük Tehlike Bekliyorum!” notuyla paylaştığı ‘Haftanın Sohbeti’ videosunda Diyanet İşleri Başkanlığı’nı eleştirmeye devam etti.

‘UYUYOR MUSUNUZ? YOL VERMİŞLER BU VAHHABİLERE’

“Uyuyor musunuz?” diyerek Diyanet’e tepki gösteren Ünlü, “Diyanet ile ilgili sorunları hep dillendiriyorum şimdi daha büyük bir sorun meydana geldi” dedi.

Ünlü, şöyle devam etti:

“Osman El Hamis’i Sakarya Müftüsü davet etmiş. Tozlu Camiinde konuşturmuş. Onun üzerine baya olaylar yaşandı. Ondan sonra bu Sultangazi taraflarında Mahmut Hasanat diye bir adam Filistinli… Nasıl cemaat izdiham ediyor… Kocaman camiler, biz şu an konuşamayız yasaklıyız ama bütün Müslümanlara, hepimize ‘gavur’ diyen bu adamlar camiilerde cemaat toplamışlar, izdiham. Müftülüğü arıyor arkadaş, ‘İmam izinde’ diyorlar. Bu kadar cemaat nerede toplandı? Uyuyor musunuz? Yol vermişler bu vahhabilere.”

‘CAMİLERİ VERMİŞSİNİZ VAHHABİLERİN ELİNE’

Diyanet’in görevini ihmal ettiğini söyleyen Ünlü, “Diyanet’e çok görev düşüyor, maalesef görevini tamamen ihmal etmiş vaziyette. Hükümet ne yapacak sana vazife vermiş diyanetsin ya. Camileri vermişsiniz Vahhabilerin eline” dedi.

‘SENELERCE UYARDIK, KAFANIZA BOMBA YAĞANA KADAR ANLAMADINIZ’

Akit gazetesinin şirk kitapları dağıttığından bahseden Cübbeli, “Kardeşim biraz uyanık olun. Biz sizi nereye kadar uyaracağız. Uyardık uyardık senelerce, kafanıza bomba yağana kadar anlamadınız” diye konuştu.

‘TÜRKİYE’DE BAZI İLLERDE YÜZDE 10’A ÇIKMIŞ SELEFİLER’

Camilerin dolup taştığını ve Diyanet’in bu durumdan haberinin olmadığını iddia eden Cübbeli Ahmet, “Camiler doluyor taşıyor, diyanetin haberi yok. Nasıl haberin yok ya? O zaman burada bir suikast var, kötü bir niyet var. Bunların acilen Türkiye’ye girişleri yasaklansın. Hele ki o Mahmut Hasanat tamamen bizi şirkle suçlayan bir adam camilerimizde konuşuyor” dedi. Durumu ‘izdiham’ diye açıklayan Ünlü, “Bu adam yarın ‘sokağa çıkın’ dese çıkmaz mı onlar? Videolar ortada. Sultangazi pilot bölge ya. Türkiye’de bazı illerde ortalama yüzde 3.6’ya çıkmış selefi, ama bazı illerde yüzde 8, yüzde 10’a çıkmış” ifadelerini kullandı.

‘TÜRKİYE’YE GİRİŞLERİ YASAKLANSIN’

“Burada çok kötü niyetler, planlar var. Önümüzde karıştırılmak istenen dolaplar var. Uyanık olalım. Sizi uyarıyorum. Diyanet’e çok görev düşüyor, maalesef görevini tamamen ihmal etmiş vaziyette. Hükümet ne yapacak sana vazife vermiş Diyanetsin ya. Camileri vermişsiniz Vahhabilerin eline. İçten, dıştan altımızı oyuyorlar.” diyen Cübbeli Ahmet, Osman El Hamis gibi adamların Türkiye’ye girişlerinin yasaklanmasını istedi.

 

Cübbeli Ahmet’ten Diyanet’e yeni uyarı… ‘Türkiye’ye girişleri yasaklansın’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 3 ay önce

  oyle deme cubbeli, mumin kardesiniz o sizin, ensar falan da ustelik. ayrica sinir mi kaldi.

  • 3 ay önce

   Gocum bilmedigin anlamadigin islere laik-demokrat bir edayla karisma.

 2. 3 ay önce

  Ümmet, ümmete karşı… Sübhanallah

  Cevapla
 3. 3 ay önce

  kırcal damarlarımıza kadar girdiler.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!