Cübbeli Ahmet’ten Yeni Akit’e ‘iç savaş’ yanıtı

"Cübbeli Ahmet" olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, "iç savaş" açıklamalarına tepki gösteren Yeni Akit'i eleştirdi. Ünlü, "Bir iç savaş çıktıktan sonra: 'Hoca doğru söylüyormuş' demenin bir manası kalmayacaktır" dedi.

featured

Kamuoyunda ‘Cübbeli Ahmet‘ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Kuveytli Vehhabi ‘şeyh’i Osman El Hamis’in camide vaaz vermesi üzerine Diyanet’i uyarmıştı.

Ünlü, “Diyânet bu işin kontrolünü kaybetmiş durumdadır. Diyânet’i uyarıyoruz. hangi ırktan ve milletten olursa olsun eğer câmiilerde bu adamlara konuşma izni verirseniz selefîliğe vehhabîliğe hizmet edip iç savaşı körüklemiş olacaksınız” ifadelerini kullanmıştı.

Ünlü daha sonra, ‘Haftanın Sohbeti’ videosunda Diyanet İşleri Başkanlığı’na yönelik eleştirilerini sürdürmüştü. Diyanet’in görevini ihmal ettiğini söyleyen Ünlü, “Diyanet’e çok görev düşüyor, maalesef görevini tamamen ihmal etmiş vaziyette. Hükümet ne yapacak sana vazife vermiş diyanetsin ya. Camileri vermişsiniz Vahabilerin eline” demişti.

Yeni Akit gazetesinde yer alan haberde Ünlü’nün açıklaması eleştirilmişti. Haberde, “Türkiye’de birileri sürekli mezhep savaşı çıkarmaya çalışırken, kamuoyunca etkisi olan Ahmet Hoca’nın teyitsiz bilgilerle sürekli mezhep tartışmalarını kaşıması ve, ‘Silahlanma, iç savaş’ gibi söylemlerde bulunması tepkilere neden oluyor.” ifadelerine yer verilmişti.

Ünlü yeni paylaşımında Yeni Akit gazetesine yanıt verdi.

“Akit gazetesinin sahiplerinin çok iyi niyetli insanlar olduklarını yakinen bilmekteyim fakat bizim gibi saf Müslümanların maalesef kandırılma gibi bir sorunumuz var, dolayısıyla artık saflığa pay kalmamıştır, zira dediklerimizin hepsi maalesef doğru çıkmıştır” diyen Ünlü, şunları kaydetti:

‘BİR İÇ SAVAŞ ÇIKTIKTAN SONRA…’

“Bir iç savaş çıktıktan sonra; ‘Hoca doğru söylüyormuş’ demenin bir manası kalmayacaktır. Akit gazetesinin sahiplerinin de sarıklarını(!) önlerine koyup ‘Bizi hangi konuda kim yanlış yönlendiriyor’ diye düşünmelerinin zamanı çoktan gelip geçmiştir.”

İşte o paylaşım:

thumbnail
İlişkili Haber

Cübbeli Ahmet’ten Diyanet’e yeni uyarı… ‘Türkiye’ye girişleri yasaklansın’

thumbnail
İlişkili Haber

Cübbeli Ahmet’den Diyanet’e ‘vahhabi şeyh’ tepkisi… ‘İç savaşı körüklemiş olacaksınız’

Cübbeli Ahmet’ten Yeni Akit’e ‘iç savaş’ yanıtı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 ay önce

    cubbeli uyariyorsun da, sizin cevre boyle. Igneyi once kendine batiracaksin. Sizin yagli koltuklar da gidecek, diyanetten bu saatten sonra bir cacik olmaz. Musluman diye yan gordugunuz kabalacilar sizin de sonunuz olacak. Hani derler ya, ayarini bozdugun kantar, gun gelir seni tartar. Az kaldi. Yasarsak goruruz.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!