Cumhur İttifakı ortağından sığınmacı mesajı: Asla kalıcı hale gelmemeliler

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, sığınmacı tartışmalarına ilişkin "Asla kalıcı hale gelmemeliler. Suriye’de iç savaş bittiğinde bölge terörden temizlendiğinde mutlaka ama mutlaka Suriyeli sığınmacılar Suriye’ye geri gönderilecektir." dedi.

featured

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Suriye’de iç savaş bittiğinde bölge terörden temizlendiğinde mutlaka ama mutlaka Suriyeli sığınmacılar Suriye’ye geri gönderilecektir.” dedi.

Partisinin Gaziantep İl Başkanlığınca bir düğün salonunda düzenlenen iftar programına katılan Destici, gündemin en önemli başlıklarından birinin Türkiye’de bulunan sığınmacıların durumu olduğunu hatırlattı.

‘MÜLTECİLERİN DÖNMESİNE İZİN VERMİYORLAR’

Destici, “Suriye’nin kuzeyinde bizim güneyimizde pek çok noktayı PKK, PYD terör örgütü ABD’nin desteğiyle kontrolü altında tuttuğu için Türkiye’ye gelen mültecilerin oraya dönmelerine izin vermiyorlar. O ülkede terör temizlendikten sonra Suriyeli sığınmacıların önemli bir kısmı o bölgelere geri gönderilecektir.” dedi.

Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı Harekatlarında terörden arındırılan bölgelere binlerce Suriyelinin gönüllü döndüğünü öne süren Destici, şöyle devam etti:

‘YARIDAN FAZLASI…’

“O bölgeler terörden temizlendiğinde Türkiye’deki sığınmacıların yarıdan fazlası o bölgeye dönecektir. Bizim terörle mücadelemiz hem bölgeyi terörden temizlemek hem Türkiye’nin hudut güvenliğini sağlamak hem içerde huzuru tesis etmek hem de Türkiye’deki sığınmacıları da kendi vatanlarına göndermektir.

‘ŞOVMENİST…’

Biz bunu ifade ettiğimizde öyle siyasetçiler ortaya çıkıyor ki bunlar tamamen şovmenist anlayışla hareket ederek farklı açıklamalarda bulunuyorlar. Suriye’de bu iç savaş bittiğinde iç barış tesis edildiğinde ve Suriye’nin kuzeyi PKK terör örgütünden temizlendiğinde bu mültecileri vatandaşlık almamış olanlar ki onlar 4 milyonda 200 bin kişi. Bu sayıyı sayın bakanımız verdi. Bu 200 bin kişinin dışındakileri tamamı kendi ülkelerine gönderilecektir. Bizimde Büyük Birlik Partisi olarak fikrimiz bu yöndedir. Biz işin insani, ve vicdani boyutuyla düşünmek zorundayız. Birilerinin yaptığı gibi insanları arabalara veya tren vagonları doldurarak bilinmedik bir yere ya da savaşın ortasına atacak kadar zalim değiliz. Bu millet tarihin hiçbir döneminde böyle olmamıştır. Ama bu şu demek değil.

‘ASLA KALICI HALE GELMEMELİLER’

Bu sığınmacılar burada kalıcı hale gelecek değil. Asla kalıcı hale gelmemeliler. Suriye’de iç savaş bittiğinde bölge terörden temizlendiğinde mutlaka ama mutlaka Suriyeli sığınmacılar Suriye’ye geri gönderilecektir.”

Cumhur İttifakı ortağından sığınmacı mesajı: Asla kalıcı hale gelmemeliler

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 10 ay önce

    sen degil agan konusmali. kuccuk ortak olarak gaz almaya mi calisiyorsunuz.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!