Cumhur İttifakı ortağında Sinan Ateş çatlağı… Caddelere afişini astı

Erzincan caddelerindeki reklam panolarına, Ankara'da öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in afişleri asıldı. Afişlerde Tolga Altınoluk imzası yer aldı. Altınoluk, Cumhur İttifakı ortağı Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) Erzincan İl Başkanı... BBP lideri Mustafa Destici de Devlet Bahçeli gibi saldırıya sessiz kalmıştı.

featured

VERYANSIN TV

Ankara’da öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’le ilgili MHP’nin suskunluğu eleştirilere neden olmuştu. Cinayetle ilgili ne diyeceği merakla beklenen Devlet Bahçeli, bugünkü grup toplantısında açıktan bir açıklamada bulunmadı. Ancak bazı mesajları, cinayetin ardından MHP’ye yönelik eleştirilere yanıt gibi algılandı. Bahçeli, “Suskunluğumuzun asaletinden kimse cesaret almaya kalkmasın. Bize ayar vermeye küstahlığına tevessül etmeleri sonuç vermeyecek. Yapılan hesaplar ters tepecektir” dedi.

AKP’den ilk ve tek açıklama ise dün AKP Sözcüsü Ömer Çelik’ten gelmişti. “Olay bütün yönleriyle aydınlatılacaktır” demekle yetinen Çelik şu ifadeleri kullanmıştı:

“Ailesine başsağlığı diliyoruz. Bu menfur olay gerçekleştikten sonra yapılan yorumların birçoğunu gördük. Bunların hiçbirine itibar edilmemesi gerekir. Bir ölüm üzerinden siyaset yapmaya kalkanlar var, bunların tutumu ahlaki değil. Sonuç olarak Emniyet güçleri, Türk yargısı bu konunun bütün boyutlarını açığa çıkaracaktır. Bu tip meseleler örtbas edilecekmiş gibisinden imalar, yurt dışında örgüt bağlantılı bazı kişilerin Cumhur İttifakı’nı adres göstererek yorum yapması ve bunu yaymaya çalışması, bütün bunları tespit ettik. Bunların hepsi tamamen başka amaçlara matuf olarak gündeme getirilen şeylerdir. Emniyet teşkilatı işinin başındadır, adliye işinin başındadır. Olay bütün yönleriyle aydınlatılacaktır.”

DESTİCİ DE SESSİZ KALMIŞTI

Cumhur İttifakı’nın küçük ortağı Büyük Birlik Partisi lideri Mustafa Destici de Bahçeli gibi sessiz kalmayı seçmiş, cinayete tepki göstermemişti.

Ancak Erzincan caddelerindeki reklam panolarına Ankara’da öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in afişleri asıldı. Afişlerde Tolga Altınoluk imzası yer aldı. Altınoluk, Büyük Birlik Partisi Erzincan İl Başkanlığı görevini yapıyor…

 

Cumhur İttifakı ortağında Sinan Ateş çatlağı… Caddelere afişini astı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 4 hafta önce

    kuzuların sessizliği !

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!