Cumhur İttifakı’nda ‘Mahir Ünal’ krizi… Bahçeli sert çıktı

MHP lideri Bahçeli isim vermeden, “Cumhuriyet; lügatimizi, alfabemizi, dilimizi hasılı bütün düşünme setlerimizi yok etmiştir" diyen AKP'li Mahir Ünal'a tepki gösterdi. "Cumhuriyet, Türk Milletinin bağımsızlık onurudur" diyen Bahçeli, “Cumhuriyet'in Türk kültürüne, diline ve düşünme setlerimize zarar verdiğini iddia edenler talihsiz, tarifsiz ve temelsiz yanlışın pençesindedirler” ifadelerini kullandı.

featured

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup toplantısında konuştu.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, “Cumhuriyet; lügatimizi, alfabemizi, dilimizi hasılı bütün düşünme setlerimizi yok etmiştir” demişti.

Ünal’a bir tepki de Cumhur İttifakı ortağı MHP lideri Devlet Bahçeli’den geldi. Bahçeli, “Cumhuriyet’in Türk kültürüne, diline ve düşünme setlerimize zarar verdiğini iddia edenler talihsiz, tarifsiz ve temelsiz yanlışın pençesindedirler” dedi.

TTB’NİN KAPISINA KİLİT VURULMALI

Bahçeli, “Sayın Cumhurbaşkanımızı sorunlu isimlerle eş tutmak, onlarla yarıştırmaya niyet etmek bir defa klasik bir FETÖ yönetimidir. Bunun bir başka adı da yenemeyeceksen yıprat taktiğidir” dedi. Bahçeli, Türk Tabipler Birliği Başkanı’na tepki göstererek “TTB’nin kapısına kilit vurulmalı, Türk vatandaşlığından da çıkarılmalı ve vatansız olmaya mahkum edilmelidir” ifadelerini kullandı.

Bahçeli’nin açıklamalarının satır başları şöyle:

Biz sıradağları birer birer aşmaya azmettik, kazanmaya da yemin ettik. 2023 yılında, 1923 yılının ilkelerini kesintiye uğratmayacağız. 2023 yılında, 1923 yılının ruh ve mirasını yağmalatmayacağız. Vatan kayık gibi yan giden zillete Türkiye’yi rehin bırakmayacağız. Zaman ayırıyoruz, sürekli faal halde bulunuyoruz. Bin defa helal olsun yeter ki Cumhur kazansın, yeter ki Sayın Recep Tayyip Erdoğan bir kez daha Cumhurbaşkanımız olsun. Tarafımız belli, bizim adayımız belli kararımız nettir. Manisa açık hava toplantımız yine düşman çatlatmıştır. Asıl gelenin Cumhur İttifakı, asıl gelmekte olanın MHP olduğunu ne görüyorlar ne de göstermeye ciğerleri yetiyor.

İMAMOĞLU GÖNDERMESİ

İstanbul’u perişan eden aciz, arızalı, ahlaki sancıları olan başarısız şahsın devamlı öne çıkarılması kimin telkinidir? Malum siyasetçinin Cumhurbaşkanlığı adaylığı için yeniden kulisleri kaynatması fırsatçılık değil midir? Bunların hangisi Türkiye Cumhurbaşkanlığı’na layık olabilir? Sayın Cumhurbaşkanımızı sorunlu isimlerle eş tutmak, onlarla yarıştırmaya niyet etmek bir defa klasik bir FETÖ yönetimidir. Bunun bir başka adı da yenemeyeceksen yıprat taktiğidir. Zillet ittifakının adayı arasında biriken tartışmaları ilk olarak dış güçler kışkırtmaktadır. Ülke içine yuvalanmış menfaat kalıntıları bu tartışmayı diri tutmaktadır.

TTB BAŞKANI’NA TEPKİ: TÜRK VATANDAŞLIĞINDAN DA ÇIKARILMALI

TSK’nın kimyasal silah kullandığını şerefsizce dillendirenlere kanacak kimse yoktur. İşgal için bahaneler oluşturulduğu bilinen gerçeklerdir. Türkiye’den Irak, Suriye çıkarma planları yapanlar sömürge piyonlarıdır. İP Başkanı’nın TTB’ne övgüleri hala hafızalarımızda olup en son dehşet verici iftiraya nasıl bir yorum getireceği merak konusudur. Herkesi uyarıyorum; Türk askerine düşmanlık, düşmana askerliktir. Türk askerine aslı astarı olmayan suçlamalarda bulunanlar, terörizme faaliyet yapan kansızlardır. Almanya’nın Köln kentinde husumet oluşumu tarafından düzenlenen konferansta PKK, FETÖ ve yeminli Türk düşmanları sahneye çıkmışlardır. Şerefli Türk hekimlerini hariç tutuyorum. TTB’nin kapısına kilit vurulmasını, doktorlarımızın özgürleşmeleri tarihi önemde addediyorum. Türk düşmanı bir birliğin isminin başında Türk olamaz. Türk Tabipler Birliği Başkanı ve diğerlerinin Türk vatandaşlığından çıkarılması ve vatansız olmaya mahkum edilmesi akla en uygun seçeneklerden birisidir. Türk Tabipler Birliği’nin tıpla ilgisi kalmamıştır. FETÖ’nün kumpasları, PKK’nın iftiraları devam ederken FETÖ’den ihraç edilen 178 hakimin görevlerine iade kararı yenilir yutulur bir şey değildir. Bu kararı milletimize hakaret sayıyoruz. 15 Temmuz’un rövanşını almak için müsait zaman kollayanları hoş göremeyiz. Herkes aklını başına alsın.

MAHİR ÜNAL’A YANIT

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş yıllarını idrak edemeyenler için değişime ve gelişime direnç göstermek kaçınılmazdır. Tarih birdir ve bütündür, adı da Türk tarihidir. Coğrafya birdir ve bellidir, adı da Türkiye vatanıdır. Cumhuriyet şerefli geçmişimizin bir antitezi değildir.

Cumhuriyet’in Türk kültürüne, diline ve düşünme setlerimize zarar verdiğini iddia edenler talihsiz, tarifsiz ve temelsiz yanlışın pençesindedirler.

Önyargılarının hükmüyle, ideolojik katılıklarla cumhuriyetin anlaşılması mümkün değildir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İzmir’de konuşmasında cumhuriyetin milletin kendi istek ve arzusuyla oluştuğunu söylemişti. Samsun’dan sonra Anadolu’nun içlerine doğru ilerleyerek gönderdiği Amasya Genelgesi’nde parolayı şu şekilde dile getirmişti: Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır. Beklenen o zaman 99 yıl önce gelmiş, Çankaya Köşkü’nde: Efendiler yarın Cumhuriyeti ilan edeceğiz demişti. Cumhuriyet, Türk milletinin bağımsızlık onurudur. Cumhuriyet, milletin üstünde hiçbir otorite tanımayan fazilet demektir. Hüküm, milletindir. Türkiye Cumhuriyeti sevmesini bilene yürek, savaşmasını bilene edebi zaferdir. Cumhuriyetin 100. senesine 1 yıl kala Türkiye’nin yükseliş çabası devam etmektedir. Fikri hür, vicdanı hür, istikbali hür Türk milleti, bölünmez bütünlüğe toz kondurmama amacındadır. Türkiye Cumhuriyeti, kronik sorunlarına neşter vurmuştur. Geçmiş ile gelecek, ülke ile ülkü, akıl ve duygu, duruş ve yükseliş birleşmiştir. Yönetim sistemimizdeki reform Türkiye’nin önünü açmıştır. Sistemsel aksaklıklar telafi edilmiş, zaaflar giderilmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin daha mesut, daha müreffeh olmasının önünde hiçbir pürüz kalmamıştır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin bütün kurallarıyla oturmasıdır. Güçlendirilmiş parlamenter sistemi planlayanların ne hallere düştükleri ortadadır. Güçlendirilmiş parlamenter sisteme dönüş emeli taşıyanlar öncelikle alev alan çatılarını söndürmenin arayışı içinde olmalıdır. “

FETÖ’DEN ATILAN 178 HAKİM VE SACIYI GÖREVE İADE KARARI

Bahçeli, Danıştay 5’inci Dairesi’nin FETÖ’den ihraç edilen 178 hakimi görev yerlerine iade etmesiyle ilgili de “Zillet ittifakının dış bağlantılı senaryoları, FETÖ’nün kumpasları, PKK’nın ve bölücü mihrakların iftiraları devam ederken; Danıştay 5’inci Dairesi’nin FETÖ’den ihraç edilen 178 hakimi görevlerine iade kararı, üstelik faiz ilaveli tazminata hükmetmesi yenilir yutulur şey değildir. Bu kararı, milletimize hakaret sayıyoruz. Türkiye’nin kafese sokulmak için tuzak kurulduğunu apaçık şekilde görüyoruz. 15 Temmuz’un rövanşını almak için müsait zaman kollayanlara boyun eğemeyiz, hoşgörü gösteremeyiz, 251 şehidimizin kemiklerini sızlatamayız. Herkes aklını başına alsın, Türkiye’nin istiklali ve istikbalini gerekirse; can pahasına sonuna kadar müdafaa eder, bedeli neyse de seve seve katlanmasını biliriz” ifadelerini kullandı.

Cumhur İttifakı’nda ‘Mahir Ünal’ krizi… Bahçeli sert çıktı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 3 ay önce

  Allah allah?

 2. 3 ay önce

  Evet beklediğimiz bu idi. Bu ülke Türktür ve türk kalacaktır. Herkesin o ahmak kafasına bunu iyice yerleştirmesi, tahammül edemiyorsa da ülkeyi terk etmesi tavsiye olunur.

 3. 3 ay önce

  Bahçeli doğru söylemiş chp bile bukadar sert eleştirmedi

 4. 3 ay önce

  İyi oku Mahir! Kafana iyi sok bu lafları! Anladın mı? Tamam, şimdi çık dışarı!

 5. 3 ay önce

  hele şükür türk olduğu aklına geldi devlet bahçeli beyefendinin.

 6. 3 ay önce

  Al sana ortaoyunu. Konusturdular. Bahcelı sert cıktı. Hop mıllıyetcı oylar bu tatafa.
  Cok basıt bır oyun

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!