Cumhurbaşkanı Erdoğan cemevinde iftara katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Alevi ve Bektaşi derneklerinin temsilcileriyle muharrem ayı iftarına katıldı.

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısının ardından Hüseyin Gazi Cemevi’ni ziyaret etti.

Erdoğan, burada, bazı Alevi dedeleri, Bektaşi babaları ve akademisyenlerin yanı sıra STK temsilcileriyle iftarda bir araya geldi. Bu çerçevede Cumhurbaşkanı Erdoğan, orcucunu buradaki vatandaşlarla beraber açtı. Erdoğan’ın, iftarda yer sofrasına oturduğu ve yemekte pilav, taze fasülye, çorba ve karpuz yediği görüldü.

Programda, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da yer aldı.

‘YAKIN ZAMANDA BİR MÜJDE ALACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUZ’

Hüseyin Gazi Kültür Sanat Vakfı Başkanı Mehmet Ali Yıldız, Cumhurbaşkanı Erdoğan cemevinden ayrıldıktan sonra gazetecilerle sohbet ederek, iftarda konuşulanlarla ilgili bilgi verdi. Yıldız, Ankara’da cemevlerine yönelik yapılan saldırılarla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söylediklerini anlattı. Yıldız, “Alevi toplumunun geçmişte yaşadığı çok büyük travmalar var. Küçük olaylar hep bunların habercisiydi. Bunu Sayın Cumhurbaşkanı’na ilettim. Kendisi de, ‘Bunların da öyle olmaması için elimizden geleni yapacağız. Elimizdeki tüm imkanları seferber ettik. İnşallah bir daha böyle acılar yaşanmayacak’ dedi. Ayrıca kendisine ilettiğimiz talepler oldu. Bunların en başında cemevlerinin ibadethane olarak tanınmasıydı. Kendisi de ‘bununla alakalı çalışmalar yaptıklarını’ söyledi. Bu ziyaretin bununla alakalı olduğunu düşünüyoruz. Yakın zamanda bir müjde alacağımızı düşünüyoruz. Dergahımızla alakalı taleplerimiz de oldu. Buraya gelen insanlar hem türbeyi hem de karşıdaki Hüseyin Gazi dağını ve mağarasını gezmek istiyor. Ancak askeri bölgede olduğu için ziyaret edemiyorlar. Sayın Cumhurbaşkanı da yanımızda Sayın Bakan Süleyman Soylu ve Kültür Bakanı’na durumu bildirdi. İnşallah yakın zamanda Hüseyin Gazi Mağarasını’da açacağız. Cumhurbaşkanımızın bu konuda bir talimatı oldu.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan cemevinde iftara katıldı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

7 Yorum

 1. 2 ay önce

  Bir sonraki acilim Budist kardeşler. Alevi kardeşlerimizi suçlamayın, gelme diyebilecek halleri yok sonuçta.

  • 2 ay önce

   Neden gelme desinler aklı başında inancını siyasallaştırıp hdpkkya yada cpyye ipotek etmemiş her alevi bu ziyaretten ancak mutluluk duyar. Sorunları kaşımayın varsa gücünüz destek verin yoksa susun bari…

 2. 2 ay önce

  Emeği geçenlere Teşekkürler. Bir Alevi kökenli Deist olarak Türkiyenin normalleşmesi için Yüce yaratıcıya dua ediyorum.

 3. 2 ay önce

  Reyiz zorda. Saray alttan kayıyor.

  • 2 ay önce

   Zekan bu kadar işte. Bu işin götürüsünü düşün birde tersten onca tarikat vs yapılar ve kitle bakımından. Biraz insaflı olun çözüm isteyin. hdpkk da seninle aynı görüşte

 4. 2 ay önce

  Reiz giderayak bi uğrayayım, gönül alayım demiş ne var bunda. Emeklilikten önceki son gezi😊😊❤❤

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!