Cumhuriyet düşmanını anmışlardı… Vali Çiftçi’den ‘İskilipli Atıf’ savunması

Devlet protokolünün tam kadro katıldığı geçen yılki İskilipli Atıf anması için Vali Çiftçi'yi eleştiren vatandaşa “hakaret” davası açılmıştı. Vali Çiftçi, törenin “resmi” olmadığını, AtıfDer'in davetiyle katıldığını öne sürdü. Ancak Çorum Valiliği anma törenini resmi sosyal medya hesabından paylaşmıştı.

featured

Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’e ve Kuvayı Milliyecilere “asi” diyen, “vatana ihanet” suçundan idam edilen İskilipli Atıf, 4 Şubat 2021’de Çorum Valisi Mustafa Çiftçi’nin de katıldığı bir törenle mezarı başında anılmıştı.

Törene Çiftçi’nin yanı sıra AKP Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Çorum Belediye Başkanı Halili İbrahim Aşgın, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, İskilip Kaymakamı Muharrem Eligül, Atıf Derneği Başkanı Mustafa Lek ve Çorum Müftüsü Muharrem Biçer katılmıştı.

Vali Çiftçi’nin, anmaya, “Allah sizi kahretsin. Bu milletin bağımsızlık mücadelesine düşman, vatan haini birini anan herkes benim gözümde Cumhuriyet düşmanı ve haindir” tepkisini gösteren Can A. adlı yurttaştan şikâyetçi olması üzerine yurttaş hakkında “hakaret” davası açıldı.

Dava kapsamında Çiftçi’ye, söz konusu anmanın resmi olup olmadığının sorulmasına karar verildi.

Cumhuriyet’in aktardığına göre, Çiftçi, davaya gönderdiği resmi yazıda, “Program Atıf­Der isimli sivil toplum örgütü tarafından düzenlenmiştir. Resmi bir hüviyeti olmayan anma programına davet edilmem üzerine iştirak ettiğimi bilgilerinize sunarım” dedi. Çiftçi, her ne kadar anmanın resmi olmadığını savunsa da söz konusu anma, valiliğin resmi hesabından da kamuoyuyla paylaşıldı.

Cumhuriyet düşmanını anmışlardı… Vali Çiftçi’den ‘İskilipli Atıf’ savunması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 8 ay önce

  Bir varligin yaptiklarini mutlak görmek ancak müslüman olmayanlarin işi olabilir, iskilipli Atif Hoca, bu müslüman millete zamanin 3 aylik memur maasina denk, ilahlik/tanrilik iddiasinda bulunup sapkayi zorlamaniza karsilik bir risale yazdi frenk sapkasi takan gavur olur dedi, siz de onu astiniz. Ne Cumhuriyet düsmanligi ulan ??? Bir Müslüman Vatan haini olmaz ey beyaz beyaz “türkler”.

  Cevapla
 2. 8 ay önce

  bunlar gereksiz adamlar falan da, anlamadigim nasil mezar tasi o. Dogum tarihi hicri, olum tarihi miladi. Simdi bir buyuk tufan falan olsa Allah korusun, sonra medeniyet tekrar kurulsa bu mezar tasi bulunsa, iskipli atif 700 sene yasamis diyecekler. “Boyok” ulema veya uzayli diyecekler. Iste boyleleri zarar ustu zarar yaratir. Yasarken de, oldukten sonra da ziyan sebebi olur.

 3. 8 ay önce

  Araürk’e açıktan küfredemeyenler, Atatürk’Ün ve milli mücadelenin düşmanlarını alkışlıyorlar. Tarih sen beğendin, beğenmedin diye dieğişecek değil. Ama Kendilerini gerçeklere uyduramayanlar, gerçekleri bükerek tatmin oluyorlar. Bu herhangi bir insan adına üzücü. Yalanı yaşamak gibi boş bir faaliyet..

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!