Cumhuriyet konuşması gündem olmuştu… MEB’den Emine öğretmen için ‘kovun’ talimatı

Cumhuriyetin 100. yılı kutlamalarında yaptığı konuşmayla gündem olan öğretmen Emine Karakaş'ın Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından görevden alındığı ortaya çıktı.

featured

Muratpaşa ilçesindeki TED Antalya Koleji’nde görev yapan öğretmen Emine Karakaş, cumhuriyetin 100. yılı kutlamalarında yaptığı konuşmayla gündem olmuştu.

Karakaş, “Cumhuriyetin gözbebeği fabrikalar bir bir yabancılara satılırken, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı çerez gibi parası olan herkese dağıtılırken, yabancılar ülkende imtiyazlarla sefa sürerken, parası olan her şeye hüküm verirken; memurun, doktorun, işçinin, öğretmenin kendi ülkesinde ikinci sınıf vatandaş muamelesi görürken ve en önemlisi, ‘geleceğim’ dediğin gençler umutsuzca ülkeden gitmenin yollarını ararken sen neredesin?” demişti.

Yaptığı konuşmanın ardından hakkında soruşturma başlatılan Karakaş, gözaltına alınmıştı. Öğretmen Emine Karakaş, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilmişti. Emine Karakaş, çıkarıldığı nöbetçi hakimlik tarafından adli kontrolle serbest bırakılmıştı.

BAKANLIK İSTEDİ, EMİNE ÖĞRETMEN KOVULDU

Cumhuriyet’ten Bülent Ecevit’in haberine göre, Karakaş’ın 12 Ocak’ta Milli Eğitim Müdürlüğü’nün söz konusu okula gönderdiği yazı ile iş akdinin sona erdirilmesi ve maaşının kesilmesinin istendiği öğrenildi. Karakaş’ın avukatı Ali Çelik, “Milli eğitim müdürlüğünden gelen yazı ile Karakaş’ın iş akdi tek yönlü olarak fesh edildi. Kendisinin işe dönüşü ve maaş kesintisinin telafi edilmesine dair süreç ile ilgili 3 ayrı dava açtık” dedi.

thumbnail
İlişkili Haber

100. yıl konuşması gündem olmuştu… Emine öğretmen istifa ettirildi

Cumhuriyet konuşması gündem olmuştu… MEB’den Emine öğretmen için ‘kovun’ talimatı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. Doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovarlar.Çok acıklı bir durum.

  2. 17 Ocak 2024, 15:52

    M harfinin yeri yok demek eğitimin en üst tabakasında.

  3. 17 Ocak 2024, 13:00

    Bu ülkenin en az % 50’si aynı şeyleri söylüyor, düşünüyor. Ne yapacaksın 50 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşını da gözaltına mı alacaksın; sonra da işlerinden mi kovacaksın? Bu günler elbet geçer, güneş açar…

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!