‘Daha bunlar iyi günleriniz’ diyen Erdoğan’a Ümit Özdağ’dan yanıt

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Karkamış'ta bir grup tarafından protesto edilmesiyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "daha dur bunlar iyi günleriniz" şeklindeki sözlerine yanıt verdi.

featured

Terör örgütü PKK/YPG’nin roketli saldırı düzenlediği Gaziantep’in Karkamış ilçesinde bir grubun protestosuyla karşılaşan Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ hakkında konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Daha dur, bu iyi günleriniz” ifadesini kullandı.

Ümit Özdağ, Erdoğan’ın sözlerine Kahramanmaraş’ta yapmış olduğu basın toplantısında yanıt verdi:

Özdağ, “Biraz önce AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bizim bu ziyaretimizle ilgili bir açıklamasını dinledim. Doğrusu bu açıklama beni hiç şaşırtmadı. 20 seneden beri başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı yapmasına rağmen hala doğru düzgün istihbarat almadığını görüyorum. Zaten doğru dürüst istihbarat alsaydı 15 Temmuz darbe girişimi olmazdı. PKK ile müzakereler sırasında PKK’lıların yurtdışına çıktığını zannetmez milli güvenlik kurulu toplantısında Jandarma Genel komutanı, PKK’lıların yurtdışına çıkmadığı bilgisini verdiği zaman da hayretle dönüp “ya gerçekten çıkmıyorlar mı” diye MGK üyelerine sormazdı.” dedi.

‘HALK BİZİ PROTESTO ETMEDİ’

“Tayyip Bey, senin Karkamış sınırındaki olaylarla ilgili aldığın istihbarattan benim istihbaratım, MGK ile ilgili daha iyi” diyen Özdağ, kendisini protesto edenlerden birinin FETÖ’den ihraç edildiğini iddia ederek sözlerini şöyle sürdürdü:

Halk bizi protesto etmedi.3 tane provokatör protesto etti. Bunlardan bir tanesi FETÖ’den atılmış eski bir komiser. 2 tanesi de AKP ile ilintili arkadaşlar. Bu provokatör arkadaşlar bağırıp çağırınca şimdi ikinci yanlışına geliyorum; biz bir yere kaçmadık. Hele senin söylediğin gibi dükkâna da sığınmadık. Biz o dükkâna bu provokatörlerin ne söylediğini dinlemeye davet üzerine gittik.’’

‘DEVLET ANCA BU KADAR KÖTÜ YÖNETİLEBİLİR’

‘’Bizden bir de particik diye bahsetmişsin. Doğrusu bahsettiğin gemiciklerin ne kadar küçük olduğunu düşündüğümüzde sen particik dediğine göre önüne gelen anketlerde Zafer Partisi’nin gelmiş olduğu noktanın seni epey ürküttüğünü görüyoruz. Üstelik bu sığınma noktasına gelince biz hiçbir zaman hiçbir yere sığınmayız ama ben İçişleri Bakanlığı’na yürüdüğüm zaman İçişleri Bakanlığı’ndan dışarıya çıkamayan bir İçişleri bakanı var hâlâ görevde. Benim kendisine karşı Anayasa’yı savunduğum ama senin görevden alamadığın biri. Bu kadar kötü bilgi ile devlet anca bu kadar kötü yönetilir. Bu konudaki açıklamamı şu sözlerle bitiriyorum; Haziran 2023 seçimlerinden sonra Zafer Turizm Kabil ve Şam seferleri dışında Katar’a da sefer düzenleyecek. Haberin olsun.’’

‘Daha bunlar iyi günleriniz’ diyen Erdoğan’a Ümit Özdağ’dan yanıt

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 1 hafta önce

  özdağ bu provokasyondan korkar mı? millet bunu yer mi? bütün ülke içişleri bakanlığı önünde oalnları gördü.anlaşılan sarayın haberi yok olanalrdan.

 2. 1 hafta önce

  Gördüğüm tek bir hususa işaret edeyim: “Cumhurbaşkanı, bir siyasi parti liderini alenen ve resmen tehdit etmiş”! Bu tehdidin, aslında bütün muhalefete yönelik olduğunu görmemek için kör olmak gerekir!

 3. 1 hafta önce

  İşte bunlarla böyle konuşmak lazım, anlayacakları dilden ve orantısız zeka ile ezerek. Yirmi yıldır sahte muhalefete bunu anlatamadık. Helal olsun sayın Özdağ’a ufacık bir ümidimiz varsa sebebi odur.

 4. 1 hafta önce

  RTE’nin “Bunlar iyi günleriniz, particik” diyecek kadar rahatsız olup artık bunu saklayamaması, Zafer partisini barajaltı gösteren tüm anket şirketlerinin siparişle çalıştığını kanıtlamış oldu. Sarı-Muhalefet de önce inkar sonra kabul sürecinden geçecek.

 5. 1 hafta önce

  Görülüyor ki Tayyip Erdoğan gerçekten Zafer Partisinden çekiniyor. Zafer Partisine saldırıya 6 lı masa da katılmalı..

 6. 7 gün önce

  güya millet ittifakı, sarı muhalefet, buna tepki verecekmi sanmam..
  çünkü kendilerinide ürkütmekte bu Atatürk çü zafer partisi.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!