Davutoğlu, Erdoğan’la diyaloğunu anlattı… Konu: Reza Zarrab

Ahmet Davutoğlu'nun başbakanlığı döneminde ABD'ye giden ve Halkbank davası kapsamında itirafçı olan Reza Zarrab'la ilgili Davutoğlu'ndan yeni iddialar geldi.

featured

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Halkbank davası kapsamında ABD yargılanan ve itirafçı olan Reza Zarrab‘la ilgili iddialarda bulundu. AKP’de olduğu dönemde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine karşı Zarrab’ı savunduğunu öne süren Davutoğlu, aralarında yaşandığını öne sürdüğü diyalogla ilgili şunları aktardı:

“Sezgin Baran Korkmaz diye biri var. Kara para aklayıcısı, dolandırıcı. Bakın olacak olan ne? Reza Zarrab çıktığı zaman, herkes bilir işte bu yüzden yolumuz ayrıldı. ‘Bu Reza Zarrab denilen adamla, hiçbirinizin resmini görmeyeceğim, hiçbirinizin ilişkisini görmeyeceğim’ dedim. Sayın cumhurbaşkanı ne dedi biliyor musunuz? ‘Ahmet Bey, ne istiyorsun bu hayırseverden!’ dedi. Zarrab hayırsever ha? Şimdi Sezgin Baran Korkmaz. Aynı şey yaşanacak. Korkuyorum, devletim adına korkuyor ve utanıyorum.”


Öte yandan Zarrab, Ahmet Davutoğlu’nun başbakanlığı döneminde ABD’ye gitmişti. Davutoğlu’nun bu seyahate engel olmaması eleştiri konusu olmuştu.

Davutoğlu, Erdoğan’la diyaloğunu anlattı… Konu: Reza Zarrab

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!