Davutoğlu iddialarını Erdoğan’la görüştük

featured

Nihat Genç yazdı…

Tayyip Erdoğan beyi uçağa binmeden ayak üstü yakaladık ve çok acil siyasi sorunlarımızı masaya yatırdık…

-Tayyip bey, Özbekistan’dan Mısır’a vallahi dünyayı dolaşıyorsunuz, bunca trafiğin ortasında bize de zaman ayırdığınız için, şu Tayyip’in kaç tane uçağı var diyenler de utansın, ben de anladım ki her kıta için ayrı bir uçağa ihtiyacımız varmış…

Tayyip: -Elini çabuk tut çabuk çabuk daha Sibirya’ya Yakutistan’a uçacağız!…

-Efendim ben de tam o noktaya gelecektim, kışa giriyoruz ama kimse soğuktan kombi yakamıyor, artık her evin içi Yakutistan olmuş… Vallahi mahalleliyle taksicilerle kahvedekilerle konuştum, milletin annesi karısı, kar yağmadan kombi yakılmayacak kararı almış… Herkesin kombisi var Allah’a şükür ama kimse parasızlıktan yakamıyor!

Tayyip: -Onu da ben mi öğreteceğim, sıkı giysinler, Erzurumlu çobanların videoları var, bir mintan üstüne bir mintan üstüne, üç mintan dört mintan beş mintan…

-Efendim yanlış anladınız bir mintan iki mintan üç mintan türkü olmasın…

Tayyip: -Yahu mintan üstüne mintan giysinler olmadı battaniyeye sarılsınlar, bakın Siirt Battaniyelerimiz sudan ucuz, onu da ben öğreteceğim, olmadı, hepsi evine kedi alsın, kanepelerine geçip sıcacık uzun tüylü kedilerine sarılsınlar, kedinin kürklü kuyruğunu da şöyle boyunlarına doladılar mı, oh yan gelip yatsınlar!

-Efendim mintan üstüne mintan giyiyor ve Kızılderili kabile reisleri gibi evin içinde battaniyeye sarılıp helaya giriyoruz, ancak yine de donuyoruz soğuktan bokumuz bakır gibi…

Tayyip: -Sen hanıma söyle, akşamları bir avuç üzüm bir kaç kuru incir yesin çocuklar, içleri ısınır…

-Efendim vallahi kuru üzüm de yiyoruz yine üşüyoruz..

Tayyip: -Senin hanım da çok zalimmiş arkadaş azıcık bir saat kadar açsın şöyle bir soğuğu kırsın yine kapatır!

-Efendim, dün taksici söyledi, hanımına demiş ki hanım yalvarırım hiç değilse yarım saat kadar aç… Hanım demiş ki… Evde kim ısınmak istiyorsa parasını verecek bir saati yüz lira diye kocasından para almış.. Bu ara çocuğu gelmiş, anne, ders çalışacağım, bari bana parayla satma, demiş!

Tayyip: -Bak bu hanım ablayı pek sevdim, adını söyle de Maliye bakanı yapalım…

-Efendim daha beteri var, komşuları kombi yakıyormuş yani çocuklar evin bir duvarına sırtını yaslarsa biraz ısınıyorlarmış, gel gör ki, komşu duvarını da Somalili Suriyelilere satmış..

Tayyip: -Evin içindeki komşu duvarı nasıl satar!

-Efendim, çok üşümüş Afganları biletle içeri alıyor, sinema gibi, önlerine TRT 1 yumurcak TV’yi açıyor, Afganlılar da sırtlarını duvara verip ısınıyor, vallahi Sudanlı Somalili ailelere yaslanmalık komşu duvarını kombine satmış…

Tayyip: -Yahu güzel fikir, bizim de sarayın duvarı boş duruyor, şöyle gelip sırtlarını dayasalar, adam başı elli lira alsak…

-Efendim, o işin de güçlükleri var, Afganlılar beş dakika sırtlarını duvara dayayınca tamam ısındık deyip parasını ödemeden hemen kaçıyorlar ama Somali ve Sudanlıları ısıtmak mümkün değil…

Tayyip: -Doğru diyorsun fazla da ısıtmamak lazım .ötleri kalkar! Bak şimdi burada açıklıyorum, ben de bu yüzden Yakutistan’a gidiyorum oradan kar buz alıp Somali halkına Allah rızası için yardım dağıtacağız!

-Efendim sadece bir komşu duvarıyla olacak şey değil, bir el atsanız…

Tayyip: -Bak ne diyeceğim, sadece battaniye tabii ki yetmez, sıcacık hayaller kurmaları lazım, şöyle gözlerini kapatıp hülyaya dalsınlar daha çok ısınırlar!

-Bakın bu doğru, akıl edemedik…

Tayyip: -Yine olmadı mesela heyecanlı şiirler okusunlar, şiir okurken gaza gelip ısınırlar!

-Efendim, inanın sabaha kadar İzmir Marşı okuyoruz yine ısınamıyoruz!

Tayyip: -Marş söylemeyi bilmiyorlar şöyle ağız içinden değil ciğerden kökleyerek okuyacaklar, yırtına yırtına….

-Bak bunu hiç denememiştik..

Tayyip: -Bir de İzmir Marşı’yla tabi ki ısınamazlar, ‘dombra’ söylesinler, vallahi dombra müziğiyle iyi ısınırlar! Sonra evin duvarlarına Kabe manzaralı resimler assınlar, bakın oralar çok sıcak, hem Allah’ın evi hem Allah’ın mübarek güneşi evinize girmiş olur….

-Harikasın efendim, çok müthiş fikir, şöyle plaj resimleri asalım..

Tayyip: -Plaj resimleri asıp günaha girmeyelim, bakın, bizim Osmanlı nasıl çözüm bulmuş, hiç düşündün mü bu kadar tarikat perşembe günleri bir odada toplanıp safları sıkıştırıp neden zikr çekiyor, şöyle saatlerce hep birlikte kafaları sallaya sallaya bir zikr çekin ailecek ısınırsınız! Kurtuluş Savaşı’nda çarık bulamıyorduk çarık… Atatürk gelip tekkeleri tarikatları kapayınca millet artık soğuktan donmaya başladı!

-Doğru diyorsunuz, son çare, bir de bunu deneyelim…

Tayyip: -Dün Ankara’da AVM’leri dolaştım her yer ana baba günü izdiham, marka dükkanların önünde bile kuyruklar var… Her yer dolup taşıyor! Bu kombi yakamayanlar nerede yaşıyor sen kime maval okuyorsun!

-Vallahi efendim dükkanların dolup taştığı lüks arabalar hepsi doğru, biz de anlamadık, bir taraf marka mağazalardan çıkmıyor bir taraf .ötü ısıtacak kadar kombi yakamıyor!

Tayyip: -Bakın koskoca Avrupalılar hiç yakamıyor, geçen Macron bana dedi ki sizin hiç değilse kombiniz var bizim o da yok, Avrupa’da gaz yok… Biz daha gazdan hiç kısıntı yapmayan tek Avrupa ülkesiyiz! Avrupalılar bile kışı geçirmek için Türkiye’ye geliyor, sen kime hikaye okuyorsun!

-Efendim, AVM deyince… Millet çok sıcak yer diye ısınmak için gündüzleri AVM’lere koşuyor… Şu mintan meselesi, komşunun çocuğa annesi oğlum sıkı giyin deyince, anne giydiklerim de taş gibi çok soğuk, deyince, annesi, oğlum, bütün giyecekleri yanına al, AVM’ye git orada kazaklarını bir güzel ısıt, akşama eve sıcak sıcak getirip öyle giy!

Tayyip: -Vallahi bu hanım teyzeyi çok sevdim, bu annelerimiz oldukça biz yıkılmayız sırtımız yere  gelmez! Şu kadının adresini ver de bir avuç kuru üzüm göndereyim! Bak ben yarın Yakutistan’ı gidiyorum uçakta yanıma iki çuval kuru incir aldım! Yolda da pilotla hosteslerle dombra söyler, tasarruf yaparız!

-Efendim ortalık kaynıyor, korkudan lafa giremiyorum, şu sizin eski Başbakan Davutoğlu, bir konuşursam insan içine çıkamazlar dedi, demeye getiriyor ki, seçimleri manipüle etmek için gizli eller organize edilip katliamlar düzenlenmiş…

Tayyip: -Öyle bir şey diyemez, belasını ……. !

-Efendim, vallahi dedi…

Tayyip: -Ama sonra kıvırdı…

-Sizden korktuğu için mi kıvırdı?

Tayyip: -Ona inanmayın, o kifayetsiz muhteris cüce bize neler söylemedi ki, yok Şam’a bir gecede gireceğiz Emevi Camii’nde namaz kılacağız, oradan Kudüs’e Ağlama Duvarı’na gireceğiz, Yahudiler artık bize ağlayacak, oradan ümmeti arkamıza alacağız Osmanlı’yı kuracağız Mekke Medine kurduğumuz hilafete bağlanacak… Sonuç, Yahudiler bize girdi on milyon Suriyeli bize girdi!

-Efendim sizin başbakanınız, koskoca başbakan yalan mı söylüyor!

Tayyip: -Ona zaman zaman eser havale geçirir!

-Ecinnili diyor musunuz?

Tayyip: -O ne küçük şeytandır, ısınmak için yalan söylüyor, ısınmak için yalan söylemeyi de benden öğrendi, paso yalan söylerseniz beyniniz hep faal ve işlek kalır, o hanım teyzeye de söyle, yalan söyleyenlerin beyni kombi gibi ısıtır! Bakın siz bir tek AKP’linin üşüdüğünü battaniyeye sarıldığını gördünüz mü? Bakın kim üşüyor, üşüyen kim, Tayyip’e ve AKP’ye inanmayanlar üşüyor!

-Dilim varmıyor yanlış da anlamayın ama Allah’a da yalan söyleyemeyiz!

Tayyip: -Beynindeki kombiyi dibine kadar köklemek istiyorsan Allah’a yalan sen söylemeyeceksin ihaleler verip İslam alimlerini tutup onları konuşturacaksın. Bu dünyada ısınmak kolay mı? Önce bizi yaratmış sonra aç sefil soğuğun yokluğun içine binlerce kıvıl kıvıl böceğin kertenkelenin ortasına atmış! Bir tarafta Putin diğer tarafta Biden öbür tarafta Arap zenginler, PKK, IŞİD, hadi gel de ısın! Bu dünyada ısınmak için bir film çekeceksin, motoru çalıştıracaksın, beynin motoru, hadi söyle hinlik olmadan tezgah dümen olmadan beyin nasıl çalışacak? Siyaset bir ilimdir, dümen kuracak beyni olmayanlar tabii ki üşür, bir kenarda .ötü buz gibi donar dilenmeye başlar!

-Efendim, dün asla olmaz diyordunuz ama bugün HDP’nin kapısına gittiniz, seçim anketleri önünüze ne getiriyorsa bugün de birden Akşener’e bize katıl daveti çıkarttınız! Vallahi siyasi manevralarınıza şapka çıkartıyorum!

Tayyip: -Gelmezlerse, kendileri bilir, yoksa aç perişan ayazda kapıda kalırlar!

-Efendim, bu iş oy hesabıyla olacağa benzemiyor, bakın, seçimleri kazanabilmek için Suriye’den yeni bir ‘ulus’ ithal ettiniz, Afganları Sudanlıları taşıdınız yine yüzde 50’yi geçmek için yetmiyor… Bir akıl vereceğim, Sudan’dan Somali’den Suriye’den öyle parça parça kafilelerle bu seçimler olacak şey değil…

Tayyip: -Anladım anladım, diyorsunuz ki, Afrin’i Türkiye’ye resmen bağlayalım oranın da oyları gelsin…

-Daha büyük düşünelim, Çin devlet başkanı Şi’yle görüşün… Çin’de nüfus milyarı geçiyor, burada bir kaç fabrika açarlar üç-beş milyon Çinli gelir, ve sandık seçim oy kabusundan köklü şekilde kurtulmuş oluruz, siz efendim Şi’nin desteğini alın, yoksa bu Suriyeli Afgan nüfusuyla olacak şey değil! Bakın Afrika Çinli fabrikalarla dolup taşıyor çekik gözlü zenciler doğmaya başladı!

Tayyip: -Daha kolayı var, Putin’e dedim ki sal nükleer bombaları Avrupa’ya, ne olacak, kaçan Türkiye’ye sığınacak, II. Dünya Savaşı’nda olduğu gibi, İngiliz Fransız Alman ülkemize dolacak, ve, Menzil’e ve İsmailağa’nın şeyhlerine tembih ettim, hepsini tarikatlara alın, hepsi bu ülkede ısınmak istiyorlarsa sabaha kadar zikr çekip sonra son vatanları AKP’ye oy versinler!

-Avrupalılar zikr çekerken hu Allah mı diyecekler!

Tayyip: -Hayır, ‘beka beka’ ‘istikrar istikrar’ diye zikr çekecekler, sen söyle Avrupalıların ısınmak için Türkiye’den başka bekaları mı kaldı!

-Vallahi müthiş proje! Bari hepsine yetecek battaniyemiz kuru üzümümüz var mı?

Tayyip: -Hiç merak etme, hepsine yetecek şeyhimiz tarikatımız var, kuru üzüm yok ama üzüm suyu var! Şarabın şişesi beşyüz lira, basacaksın lüks tüketim KDV’yi… Sizin aklınız bunlara ermez!

-Efendim son bir soru, diyorlar ki Somali’de Sudan’da elmas altın kalmadı, Tayyip işi kökünden çözmek için elmasın menbana Yakutistan’a gidiyor!

Tayyip: -Isınmak için… Bakın Binali bey hiç üşümüyor mu, her akşam altınlarına sarılıp yatıyor, biz de İslam davasına çalışıyoruz istiyorum ki ümmetim her gece altınlarına elmaslarına sarılıp mışıl mışıl uyusun!

-Hakikaten altın elmas deyince vallahi benim de içim ısındı, çok teşekkürler Tayyip Bey, Allah sizin gibi sıcacık bir dünya liderini başımızdan eksik etmesin!

Davutoğlu iddialarını Erdoğan’la görüştük

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 2 ay önce

  Bence şaka değil, Nihat abi gerçekten görüşmüş.

 2. Hoca hoca, “Örssen dosdoğru dur, Çekiçsen zamanında vur”.

  Cevapla
 3. 2 ay önce

  Nihat bey çoğu meseleye bakışınız farklı olduğu için yazılarınızı okurum.Hiç bir çıkar beklentiniz olmadan bu vatanı sevdiğiniz hususunda hiç şüphem olmadı.Ancak iki kişi hakkında hata yaptığınızı düşünüyorum.Biri Ümit Özdağ diğeri ise Sedat Peker.Bu kişileri vatansever gibi görüp destekliyorsunuz ama bence yanılıyorsunuz.Özellikle Ümit Özdağ hususnda şüphelerim çok fazla.Ümit Özdağ’ın açıklamalarını ve davranış şeklini analiz ettiğimde vatansever birine benzeyen bir tarafı yok.Bence Ümit Özdağ hususunda dikkatli olun derim.

 4. 2 ay önce

  Lütfen Serkan öz yayın yapmasın ve erlik konuk olmasın bunların yayınlarına hiç bakmak istemiyorum

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!