Davutoğlu’ndan ‘Ortak aday kim olursa olsun biz yöneteceğiz’ mesajı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Ortak aday kim olursa olsun Türkiye’yi 6 genel başkanın ortak iradesi yönetecektir, bunun için gerekli yasal düzenlemeler yapılacaktır” dedi.

featured

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, bugün partisinin genel merkezindeki İl Başkanları toplantısında konuştu. Ülkenin tarihi bir eşikte olduğunu, seçime daha bir yıl olmasına rağmen erken seçim de yapılabileceğini söyleyen Davutoğlu, “Bu bizim için son yaz. Seçim bir sene sonra da olsa faaliyet göstereceğimiz başka bir yıl olmayacak” dedi.

6’LI MASANIN EN KRİTİK AYI

Davutoğlu şöyle devam etti:

6’lı iş birliği sürecinin en önemli aşmalarından birine bu ay geçtik. Türkiye’de iktidardan ümit kesilince, dertlere derman olmayacağını görünce önce kendi partimizi kurduk sonra da diğer partilerle siyasi zemin oluşturduk. Bu süreci birileri yalan yanlış, iftira dolu sözlerle küçük göstermeye çalışabilir. Türkiye’nin ötekileştirmeye, ayrıştırmaya değil birleştirmeye ihtiyacı var. Bu masa Tanzimat boyunca süren bütün modern akımları temsil eden bir masa, iş birliğinin önemi burada. Gün bir araya gelme açık yüreklilikle farklılıklarımızı bir araya getirme günüdür.

‘KİM İSTERSE BİZE KATILABİLİR’

Gücünün zirvesinde olan Erdoğan tarafından bile araçsallaştırılamayan bizleri başka hiçbir güç araçsallaştıramaz. Kimse bizi irademiz dışında bir şeye, milletin iradesi dışında bir yere götüremez ama biz herkesle konuşuruz, özgüveni olan siyasiler konuşur. Cumhurbaşkanı, 6 siyasi parti liderinin bir araya gelmesini alaycı bir şekilde ifade ediyor çünkü kendisinin o yüreği yok, gözümüzün içine baka baka siz haklısınız biz haksızız demeye niyeti yok. Bu genel merkez gelmek isteyen herkese açık, burayı öfke ve kin üzerine kurmadık kim isterse bize katılabilir.

Domates 30 lira bir asgari ücretle ne kadar domates, karpuza alınır. Dilimle karpuz, taneyle domates satılan şartlara geldik. Cumhurbaşkanının elinin altındaki sarayda, villalarda ve onlarda yaşayan topluluklarda bir açlık problemi yok ama halkın bir açlık problemi var. Vicdan dediği şeyi aynaya bakıp söylesin. Bu iktidarı yerinden edecek olan milletin vicdanından kopmuş olması.

‘BAŞKA DÖNEM GÖRÜLMEMİŞTİR’

Bir tarafta 3-4 ay içinde kur korumalı mevduat adı altında ortaya atılan, akıl, İslam dışı, faiz yasağını çiğneyen uygulamayı ortaya atacaksınız ve milletten topladığınız kuruşları 3-5 haramzadeye, faizciye aktaracaksınız sonra da İslam’dan söz edeceksiniz, utanın. 4 aylık hazineye maliyeti 120 milyar Türk lirası, milyonlarca çiftçiye verecekleri destek de 29 milyar Türk lirası utanmaları lazım. Bu parayı cebine koyan zümre ne yaptı, bir mal mı üretti, ıstırap mı çekti? Gelir adaletinin bu kadar bozulduğu başka dönem görülmemiştir.”

Davutoğlu’ndan ‘Ortak aday kim olursa olsun biz yöneteceğiz’ mesajı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

7 Yorum

 1. 8 ay önce

  Helal bre basiretsiz!Bi doğruyu sen söyledin biz anladık.Meali;biz yöneteceğiz dediğin ABD terör ve cinayet devleti.Sizlere oy veren bilsin de sonra “Ama şekerim oylar bölünmesin diye verdim.X partisi mi ama o daha yeniydi baraj altında kalır diye vermedim,düşünmedim ki baraj altında kalan benim konformist zihniyetim.Amaaan neyse hadi gidelim latte içelim” demesin!!!

 2. 8 ay önce

  Davut, and olsun ki aranızda hiçbir sorun çıkmayacak. Çünkü topunuz da derinden inanmış Kürdistan Açılımcılarısınız.

 3. 8 ay önce

  Amarigan usaklari.

 4. 8 ay önce

  Saçmalık

 5. 8 ay önce

  Siz mi yöneteceksiniz!! yoksa topunuza birden utanmıyor musunuz deyip hapishaneden fırça atan Demirtaş mı? Üstelik hiçbirimiz cevap dahi veremedeniz!! Al cumhur ittifakını vur millet ittifakına!! Görmüyor musunuz ey ahali bunların hiç birinden bi cacık olmaz!! Tek umudum zafer partisi onlarında seslerini yükseltme zamanı geldi sayın Özdağ biraz daha aksiyon bekliyoruz.

 6. 8 ay önce

  Adamdaki densizliğe özgüvene bak kapak olsun Akşenere Kılıçdaroğluna ama onlatda aldıkları talimatla oturttular onları masaya! Ne bu masadan ne akp den Türk Milletinin menfaatine bir gelecek beklemek aptallık olur!

 7. 8 ay önce

  Şimdi Chp’ye verilen oylar bu küçük enişteye mi gidecek? Benim oyum Zafer Partisine inşallah.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!