Davutoğlu’nun adamından AK Parti’ye: Korkuları gerçeğe dönüşecek

featured

Ahmet Davutoğlu’na yakınlığıyla bilinen ve partiden ihracı istenen Selim Temurci, ‘Şayet bize kapıyı gösterenler korkmuşlarsa korkuları en kısa sürede gerçeğe dönüşecektir.’ dedi.

AKP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısından Ahmet Davutoğlu, Ayhan Sefer Üstün, Selçuk Özdağ ve Abdullah Başçı’nın AK Parti’den kesin ihraç istemiyle AK Parti Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edilmesiyle ilgili açıklama yapan eski AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, “Bu ihraç süreci Türkiye için yeni bir başlangıç olacaktır. Şayet bize kapıyı gösterenler milletin yeni partiye olan ihtiyacından korkmuşlarsa korkuları en kısa sürede gerçeğe dönüşecektir” ifadelerini kullandı.

Medyascope adlı YouTube kanalında açıklamalarda bulunan Selim Temurci, “AK Parti’yi değerlerinden uzaklaştıranlar parti içindeki son değerleri de tasfiye ediyorlar. Biz yaklaşık 6 aydır AK Parti içinde bir itiraz süreci başlattık. Bizim haykırışımız öze dönüş haykırışıydı. Karşılıksız kaldığını görüyoruz. Doğruları duyacak kadar cesareti olmayanların, istişareyi itaat diye anlayanların aldıkları kararların hiç bir önemi yok. Bu kararlar partinin AKP’lileştiğinin bir göstergesi. 2001 yılında partiyi kurduğumuzda lider oligarşisine karşı ortak akıl diyen bir AK Parti vardı. Malefes dün alınan kararla AK Parti bu aklını kaybetmiş durumda.”
“Bu ihraç süreci Türkiye için yeni bir başlangıç olacaktır. Bizim tanıdığımız Erdoğan arkadaşlarını kucaklardı. Ben ve arkadaşlarım geçen süreçte AK Parti’nin kendi değerlerine, kendi mazisine sahip çıkmasını bekledik. Bekledik ki birileri kendini hesaba çeksin. AK Parti ceza keserek sonuç alacağını düşünüyorsa yanılıyor”

‘KORKULARI GERÇEĞE DÖNÜŞECEK’

Şayet bize kapıyı gösterenler milletin yeni partiye olan ihtiyacından korkmuşlarsa korkuları en kısa sürede gerçeğe dönüşecektir. Ben bunun özellikle altını çizmek istiyorum. Ben ve arkadaşlarımız, AK Parti’nin kendi mazisine sahip çıkmasını bekledi.
AKP tarafından disiplin kuruluna sevk edilen Selim Temurci, “AK Parti Pelikan’ı meşrulaştıran, Perinçek’i kucaklayan bir hale dönüştü.” dedi.

KARDEŞİ FETÖ’DEN GÖZALTINA ALINMIŞTI

Rize’nin Çayeli İlçesi’nde, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PYD) soruşturması kapsamında AKP’li Selim Temurci’nin kardeşi Ömer Temurci’nin de aralarında bulunduğu 7 işadamı gözaltına alınmıştı. Ömer Temurci, savcılık sorgusunun ardından serbest bırakılmıştı.

‘Davutoğlu’nun özlediği AK Parti’yi Fetullah da özlüyor’

AK Parti’de Davutoğlu yandaşları istifa ediyor

Davutoğlu’nun adamından AK Parti’ye: Korkuları gerçeğe dönüşecek

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!