Dedesinin fotoğrafını paylaşan Mahir Ünal’a o sözleri hatırlatıldı

AKP grup başkanvekilliği görevinden istifa eden Mahir Ünal, dedesi Ali Hafızoğlu Mehmet Ünal'ın fotoğrafını paylaşıp “milli mücadele” mesajı verince “Cumhuriyet düşünme setlerimizi yok etti” sözleri hatırlatıldı.

featured

Kahramanmaraş 8. Uluslararası Kitap ve Kültür Fuarı’nda düzenlenen konferanstaki konuşmasında sarf ettiği, “Bir kültür devrimi olarak Cumhuriyet, bizim lügatimizi, alfabemizi, dilimizi, hasılı bütün düşünme setlerimizi yok etmiştir” sözleri nedeniyle AKP Grup Başkanvekilliği görevinden istifa etmek zorunda kalan Mahir Ünal, yeniden gündemde.

Ünal, sosyal medya hesabından bugün, vefatının 81. yıl dönümünde dedesi Ali Hafızoğlu Mehmet Ünal’ı anan bir paylaşım yaptı. Ünal paylaşımında, “Milli Mücadelemizin neferlerinden biri olarak Kahramanmaraşımızın kurtuluşu için verilen mücadeleye reisliğini yaptığı 140 kişilik kuvvetle katılan, Müslümanlık ve Türklük onurunu yere düşürmeyen dedem Ali Hafızoğlu Mehmet Ünal’ı, vefatının 81. sene-i devriyesinde rahmet ve minnetle yâd ediyorum” ifadelerini kullandı.

Ünal’ın bu paylaşımına sosyal medya kullanıcıları, cumhuriyeti hedef alan sözlerini hatırlatarak yanıt verdi.

 

 

Dedesinin fotoğrafını paylaşan Mahir Ünal’a o sözleri hatırlatıldı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 4 hafta önce

    Milli mücadelede şehit olanlar nurlar içinde uyusun.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!