‘DEM Parti iş birliği’ KJ’si krize yol açtı: CHP’li isim yayını terk etti

CHP Parti Meclisi Üyesi Ali Haydar Fırat, Habertürk ekranındaki "'CHP-DEM iş birliği' tam olarak ne?" KJ'sine tepki gösterip canlı yayını terk etti. Yaşananların ardından açıklama yapan Fırat, "İktidarın bütün ablukasına rağmen halkına hizmet etmek adına bir adım geri atmamış Sayın Ekrem İmamoğlu’nu karalamak adına gösterilen çabayı görmezden gelemezdim" dedi. 

featured

Türkiye, 31 Mart’ta sandık başına gitmeye hazırlanırken, siyaset gündemi de hareketlendi.

DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Akdeniz ilçesi ve İstanbul’un Esenyurt ilçesinde “kent uzlaşısı” kapsamında ortak aday belirlediklerini açıklamıştı.

DEM Parti’nin CHP ile pazarlık itirafı dikkat çekerken, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile DEM Parti’nin İBB Başkan adayı Meral Danış Beştaş arasında ‘alacak-verecek’ polemiği yaşanmıştı.

Özgür Özel’in, DEM Parti ile ilgili “Bize kazandırmak değil kaybettirmek üzerine bir strateji izliyorlar” sözlerine, Meral Danış Beştaş’tan “Oraya gelecek olursak, bizim CHP’den alacağımız var, 2019 seçimleri ortada” yanıtını vermişti.

‘CHP-DEM PARTİ İŞ BİRLİĞİ’ KJ’Sİ KRİZ ÇIKARDI

CHP ile DEM Parti arasında yaşananlar gündemdeki yerini korurken, CHP Parti Meclisi Üyesi Ali Haydar Fırat, Habertürk ekranında Mehmet Akif Ersoy’un moderatörlüğündeki programa katıldı.

Yerel seçim gündeminin konuşulduğu programda “CHP-DEM iş birliği” tam olarak ne?” KJ’si tartışmaya neden oldu. CHP Parti Meclisi Üyesi Ali Haydar Fırat KJ’ye tepki gösterdi.

Habertürk yazarı Nasuhi Güngör, Fırat’ı KJ’ye müdahale etmekle suçlayarak “Sen kimsin” diye sordu. Fırat ise, “Cumhuriyet Halk Partisi üyesiyim. Partimi korumak zorundayım. Sen kimsin kardeşim?” sözleriyle yanıt verdi.

Tartışma sonucunda ortam gerilirken Fırat, “Yıllardır aynı şeyi tartışıyoruz” diyerek yayını terk etti.

ALİ HAYDAR FIRAT’TAN AÇIKLAMA GELDİ

Yaşananlar sosyal medyada gündem olurken CHP’li Fırat, sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Fırat, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Yıllardır TV ekranlarına çıkan ve her partiye, liderine, seçmenine sonsuz saygı duyan; kırmamak için her türlü çabayı sergileyen biri olarak bu akşam Habertürk ekranında yaşanan olaydan dolayı üzüntümü paylaşmak isterim.

Terör örgütüyle işbirliği yapıp bunu gizleyenler, halkımızın yoksulluğunu, açlığını ve yaşadığı sefaleti kapatma çabasında olanlar,

Kurucu Genel Başkanım ve hayattaki en önemli yol göstericim Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten şimdiki Genel Başkanım Sayın Özgür Özel’e, saygısızca ithamlarda bulunanlara karşı bir tepki ortaya koymayı partime oy veren milyonlarca yoldaşımın bana yüklediği bir sorumluluk olarak gördüm ve gereğini yaptım.

‘EKREM İMAMOĞLU’NU KARALAMAK ADINA GÖSTERİLEN ÇABA’

Büyükşehir Belediye Başkanımız ve İstanbul halkının meşru oylarıyla iki defa seçilmiş, iktidarın bütün ablukasına rağmen halkına hizmet etmek adına bir adım geri atmamış Sayın Ekrem İmamoğlu’nu karalamak adına gösterilen çabayı görmezden gelemezdim.

Bundan sonra da hiçbir şekilde savunmada kalmayacağımın, halkımızın can yakıcı sorunlarını gizleyen, konuşturmayan ve de partimi haksız, vicdansız biçimde suçlayan bu sisteme asla geçit vermeyeceğimin bilinmesini isterim.

Atamdan babama, bana emanet olan partimi korumak, halkımın hukukunu her koşulda savunmak benim için büyük bir onur ve sorumluluktur.

Son sözüm; ‘idare-i maslahatçılar esaslı devrim yapamaz’ diyen büyük Atatürk’ün partisinde yönetici olmanın sorumluluğu ve onuruyla halkımı ve ülkemi savunmaya, partime oy veren yurttaşlarımıza layık olma mücadelesi vermeye devam edeceğim.”

‘DEM Parti iş birliği’ KJ’si krize yol açtı: CHP’li isim yayını terk etti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!