DEM Parti ve CHP arasında ‘alacak-verecek’ tartışması

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in, DEM Parti ile ilgili "Bize kazandırmak değil kaybettirmek üzerine bir strateji izliyorlar" sözlerine, partinin İBB Başkan adayı Meral Danış Beştaş'tan yanıt geldi. Beştaş, "Oraya gelecek olursak, bizim CHP'den alacağımız var, 2019 seçimleri ortada" dedi.

featured

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in, DEM Parti’nin yerel seçim stratejisi ile ilgili “Bize kazandırmak değil, gerekirse kaybettirmek üzerine bir strateji izliyorlar” sözlerine partinin İBB Başkan adayı Beştaş’tan tepki geldi.

İlke Tv’te konuşan Beştaş, “Sanki biz mecburmuşuz gibi, bir borcumuz varmış gibi, onların da alacağı varmış gibi konuşuyorlar. Oraya geleceksek eğer bizim CHP’den alacağımız var. 2019’da verdiğimiz destek ortada. Daha dün ya, 14-28 Mayıs var ortada. 14-28 Mayıs’tan dolayı biz Hakkari’de yüzde 72 oy verdirmişiz. Hakkari, İzmir’i geçmiş, Diyarbakır CHP’nin kalelerini geçmiş. Bu konuda hiç kimse bizimle bu dille konuşamaz. Buna izin vermeyiz, yanıtı veririz yani” dedi.

‘ANCAK ALACAKLI OLABİLİRİZ’

DEM Partili Beştaş, konuşmasının devamında, “Kimseye borçlu değiliz biz. Ancak ve ancak alacaklı olabiliriz biz. Bugün o hesabı yapacak olursak onlar borçlu çıkarlar. Bu nedenle Gökhan Günaydın’ın da, Özgür Özel’in de bu açıklamalarını bir daha düşünmelerini öneririm. Biz hiyerarşik olarak onların altı üstü değiliz. Kendimizi öyle görmeyiz, onlar da parti, biz de partiyiz” ifadelerini kullandı.

ÖZGÜR ÖZEL NE DEMİŞTİ?

CHP lideri Özel, geçen hafta TBMM’de yaptığı basın toplantısında, “Bir önceki seçim ile bu seçim arasında şöyle bir fark var. Bir önceki seçimde HDP hiçbir talebi olmadan AK Parti’ye kaybettirmek için her şeyi yapıyordu. Bu seçimde gücünü biraz da muhalefete gösterme isteğinde. Görünürde baktığımızda DEM Parti’nin izlediği strateji de milletvekillerinden okuduğumuz sözcüleri tarafından yalanlanmayan bir şekilde, AK Parti’yle 1 Nisan sonrasına yönelik. Yani kayyum atama meselesi başta olmak üzere çeşitli görüşmeler yapılıyor. Bize kazandırmak değil, gerekirse kaybettirmek üzerine bir strateji var, bu çok ortada. DEM’le aramızda bir protokol yok, kent uzlaşısı var. Bizim de oy vereceğimiz adayları olduğunda, o adayları destekleyeceğimizi söyledik DEM’e” demişti.

DEM Parti ve CHP arasında ‘alacak-verecek’ tartışması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!