DEM Parti’den İstanbul’da aday çıkarma kararı

DEM Parti, 31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul'da aday çıkarma kararı aldı. Öte yandan partinin Ankara ve İzmir'de de aday çıkaracağı iddia edildi.

featured

DEM Parti Merkez Yürütme Kurulu MYK, Eş Genel Başkanlar Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan’ın başkanlığında toplandı.

MYK, 31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi için aday çıkarma kararı aldı.

Ancak partinin henüz hangi ismi aday göstereceği belli olmadı.

BAŞAK DEMİRTAŞ ADAY ADAYI OLMUŞTU

Eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, DEM Parti’den İstanbul için aday adaylığı başvurusunda bulunmuştu.

Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, Demirtaş’ın başvurusu üzerine şu açıklamayı yapmıştı:

Başak Demirtaş bizim yoldaşımız. 14-28 Mayıs seçimlerinde sahalarda seçimler için çalıştı. Başak Demirtaş bir yerden siyasete dahil olmak isterse elbette bu DEM Parti’dir. Aksi şaşırtıcı olurdu bence. Başak Demirtaş’ın kendisi de net bir şekilde ifade ediyor zaten, ‘partimizden bana böyle bir öneri gelmedi diyor ama partimizden bana bir öneri gelirse ben hazırım’ diyor. Başak Demirtaş’ın orada şöyle bir vurgusu var; ‘Barış ve demokrasinin önünü açacağımıza inanırsak ve bunun için bir sorumluluk düşerse hazırım’ diyor. Sevgili Başak Demirtaş’ın aday olma ihtimaline ilişkin bir açıklama, şaşırtıcı bir açıklamaymış gibi tartışılıyor. Bizde bunu doğrusu hayretle izliyoruz. Evet, bir gün siyaset yapmak ve aday olmak isterse; olacağı adres tabi ki DEM Parti’dir.”

ANKARA VE İZMİR KULİSİ

Gazeteci İsmail Saymaz, sosyal medya hesabından DEM Parti’nin yerel seçimlerle ilgili kararını paylaştı. Saymaz, Ankara ve İzmir’de de aday çıkarılacağını belirterek, “DEM Parti Antalya’da Kemal Bülbül’ü, Bolu’da ise Veli Saçılık’ı aday gösterecek. Diğer şehirler henüz netleşmedi.” dedi.

DEM Parti’den İstanbul’da aday çıkarma kararı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 4 Şubat 2024, 11:46

    Abdullah Öcalan’ı aday göstersinler 🤣

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!