DEM Parti’den Özgür Özel ziyareti sonrası ‘yeni anayasa’ mesajı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, DEM Parti Eş Genel Başkanları Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan'ın ziyareti sonrası açıklamada bulundu.

featured

DEM Parti Eş Genel Başkanları Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i ziyaret etti. Hatimoğulları ve Bakırhan, bugün saat 12.30’da CHP Genel Merkezi’ne geldi.

Görüşme sonrası Özel, Hatimoğulları ve Bakırhan ortak açıklama yaptı. Özel, görüşmede seçim sonuçlarının değerlendirildiği bilgisini paylaştı.

Görüşmenin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Özgür Özel, “Seçim sonuçlarını etraflıca değerlendirdik. Hem yerel seçim sonuçları, sonuçların genel seçime etkisi, Türkiye demokrasisinde yaşadığımız sorunlar, sayın TBMM başkanımızın gerçekleştirdiği ziyaretler, dün sayın Cumhurbaşkanı ile benim gerçekleştirdiğimiz görüşmeyle ilgili olarak değerlendirmelerde bulunma fırsatı yakaladık” dedi.

‘VAN’DA ÖNEMLİ BİR DAYANIŞMA SERGİLENDİ’

DEM Parti’nin seçimleri kazanan belediye başkanlarını tebrik eden Özel, “Geçmiş yerel seçimlerden sonra Türkiye demokrasisi kayyum atamalarıyla önemli bir yara aldı. Bu seçimde Van’da çok önemli bir dayanışma sergilendi. Bir ayıptan dönüldü. Şu ana kadar bir kayyum uygulamasının yaşanmamasından ihtiyatlı bir memnuniyet duyduğumu ifade etmek isterim” şeklinde konuştu.

CHP lideri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la dün gerçekleştirdiği görüşmeye ilişkin soruyu yanıtladı.

thumbnail
İlişkili Haber

Erdoğan ile görüşmesini değerlendirdi: Özgür Özel’den ‘boş koltuk’ sorusuna yanıt

DEM PARTİ’DEN AÇIKLAMA

Tuncer Bakırhan, “Anayasa tartışmaları da değerlendirildi. Samimiyete ihtiyaç var. Şu andaki mevcut iklime bakıldığı zaman bir samimiyet sorunu görülüyor. Bir yol temizliğine ihtiyaç var” diye konuştu.

Hatimoğulları ise “Hem CHP’nin 31 Mart seçimlerindeki başarısını hem de ondan sonraki seçimde Türkiye ve bölgedeki siyasal süreçleri görüşmeleri değerlendirmek için bir görüşme talebimiz olmuştu. Sayın Başkan sizleri tebrik ediyoruz, başarılarınızın devamını diliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

DEM Parti’den Özgür Özel ziyareti sonrası ‘yeni anayasa’ mesajı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Ordan oraya gezip durun,eğlenin.Bekliyoruz dağ ne doğuracak diye…

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!