Demans hastalığına rağmen tutuklanan Org. Çevik Bir’in sağlık durumu kötüleşti

İddianamesini FETÖ'cülerin yazdığı 28 Şubat davasında Yargıtay tarafından cezaları onanan yaşları 75-90 arasındaki 14 emekli asker sessiz sedasız sağlık sorunlarıyla uğraşıyor. Tutuklu sanıklardan Çevik Bir'in sağlık durumunun iyice kötüleştiği ortaya çıktı.

featured

Demans hastalığına yakalanan ve 28 Şubat davası kapsamında tutuklanan eski Genelkurmay 2. Başkanı emekli Orgeneral Çevik Bir’in kardeşi Gülören Pişmişoğlu, abisinin son iki haftadır nerede olduğunu bilmediğini, gözlerinin küçüldüğü ve kilo kaybettiğini söyledi.

Sözcü yazarı Saygı Öztürk’e konuşan Pişmişoğlu, “Abim her gittiğimde beni tanıyordu. Nerede olduğunu biliyordu. Ancak son iki haftadır nerede olduğunu da bilmiyor, beni de tanımıyor. Gözleri küçülmüş, kilo kaybetmiş. Gördüğünüzde hasta olduğunu anlamamanız mümkün değil. Nöroloji kontrolüne gitti. ‘Ben bugün çok kötüyüm. 4 saattir Buca’da dolaştığım için yoruldum. Ben gidip uyuyayım’ dedi. Hastaneye gittiğini bile unutmuş” dedi.

28 Şubat davası kapsamında verilen mahkumiyet kararları için avukatlar yeniden yargılama talebinde bulunmuştu.

 

Demans hastalığına rağmen tutuklanan Org. Çevik Bir’in sağlık durumu kötüleşti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

  1. 10 ay önce

    Çevik bir, bu konuda en son savunulacak adamdır. BÇG gibi gereksiz oluşumlarla personel üzerinde anlamsız baskı kurarak, FETÖ’ye gizli hareket etmede sebepler ve olanak tanıyarak önünü açan, sonrasında da sivil hayatta makam ve mevki ile ödüllendirilen biridir.

  2. 10 ay önce

    ülke 2023’te akp’den fetö’ye teslim ediliyor! bu paşalar gene çıkamazlar! fetö de sevmez bunları!

  3. 10 ay önce

    Allah kurtarsın paşalarımızı

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!