Demirören binası Ziraat Bankası’na devredildi

Doğan Medya iştiraklerini satın almak için 2018'de Ziraat Bankası'ndan kredi kullanıp borçlarını ödemediği için bazı varlıklarını devreden Demirören Grubu, son olarak dün Bağcılar'daki 30 yıllık medya binasını da Ziraat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'na devretti.

featured

Ziraat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Demirören Medya Yatırımcıları Ticaret AŞ ile gayrimenkul devri ve proje geliştirilmesine dair iş birliği protokolü imzalandığını Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirdi. KAP’a yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Mülkiyeti Ziraat Bankası AŞ’ye ait bulunan Bağcılar ilçesinde yer alan, tapunun 2161 ada, 10 parseli ve 2163 ada, 3 parselinde kayıtlı taşınmazlar üzerinde gayrimenkul projesi geliştirilmesine ilişkin olarak, Ziraat Bankası AŞ ile Demirören Medya Yatırımları Ticaret AŞ arasında 28 Ekim tarihinde gayrimenkul devri ve proje geliştirilmesine dair iş birliği protokolü imzalandı.

DEVİR TARİHİ HENÜZ BELİRLENMEDİ

Protokolün imza tarihi itibariyle projeye konu taşınmazların mülkiyetlerinin şirketimize devrinin yapılacağı tarih henüz belirlenmemiş olup, protokolde   belirlenen şartlar ile tanzim edilecek ekspertiz raporuyla tespit olunacak değer de dikkate alınarak belirlenecek değer üzerinden taşınmazların devrinin sağlanmasını müteakiben, Sermaye Piyasası Kurulu’nun Özel Durumlar Tebliği’nin 23. maddesinin 7. fıkrası hükmü uyarınca yatırımcılarımızın tam ve zamanında bilgilendirilmesini teminen ilgili bilgi ve projeye dair tüm gelişmeler şirketimiz tarafından derhal kamuya duyurulacaktır.”

Demirören binası Ziraat Bankası’na devredildi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!