Demirtaş’tan Öcalan başvurusu: Sisi’yle Esad’la barışmak mübah da…

Selahattin Demirtaş, PKK lideri Abdullah Öcalan ile görüşmek için başvuruda bulunmuştu. Başvurunun amacıyla ilgili Halk Tv'ye açıklama gönderen Demirtaş, durumu Akşener ve Perinçek'in Esad'la görüşme talebine benzetti.

featured

Selahattin Demirtaş’ın Adalet Bakanlığı’na PKK lideri Abdullah Öcalan ile SEGBİS yoluyla görüşme başvurusunda bulunduğu ortaya çıkmıştı.

Başvurusuyla ilgili dün Halk TV’ye açıklamalarda bulunan Demirtaş’ın konuyla ilgili gönderdiği mesaj şöyle:

“Bugün 13.30’da Adalet Bakanlığına, Öcalan ile görüşme yapma isteğimi içeren bir dilekçe verdim. Herhangi bir spekülasyona yer vermemek açısından size şunları söylemek isterim:

Benim veya HDP yönetiminin İmralı’da hiçbir teması, iletişimi veya görüşmesi olmadı. Yeni bir çözüm süreci başlayacağına dair en küçük bir emare veya bilgi de yok. Ancak biz, giderek tırmanan gerilim ve her gün can yakan, can alan çatışmalar karşısında yerimizde oturmak, sadece acıyı ve taziye dileklerimizi paylaşmak istemiyoruz. Çatışmaların önüne geçebilmek amacıyla, siyasetçiler olarak inisiyatif almak için bu başvuruları yapıyoruz.

Esad’dan Sisi’ye, Suudilerden Birleşik Arap Emirliklerine, İsrail’e kadar herkesle görüşmek, barışmak mübah ve meşru görülürken sıra Kürtlere gelince terör parantezine alınıp sadece silah ve operasyon seçeneğinin dayatılmasını Türkiye için son derece sakıncalı bir politika olarak değerlendiriyoruz.

Örneğin Akşener, Perinçek Türkiye’nin güvenliği ve barışı için “Hükümet bizi görevlendirsin, Esad ile görüşmeye gideriz” demişlerdi. Biz de aynı gerekçelerle İmralı’da Öcalan ile görüşmek istiyoruz. Durum bundan ibarettir. Son derece iyi niyetli, kamuoyunda da geniş destek bulacağına inanıyor, umuyor, diliyorum.”

Demirtaş’tan Öcalan başvurusu: Sisi’yle Esad’la barışmak mübah da…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 2 ay önce

  Hdp PKK’dır kapatılmalıdır diyemeyen birinin Atatürkçüyüm dediğine asla inanmam, PKK/hdp’e veya diğer şubesine oy verdiğine her iddiaya girerim..

 2. 2 ay önce

  Ulan sen kimsin ki TC Devleti’nin güvenliğine katkıda bulunacaksın? Üstelik terör elebaşıyla…

 3. 2 ay önce

  standard mesru zemine cekme taktikleri. Bir feto klasigi. Kozmik oda levyesi de derdi bir zamanlar, apo namazinda niyazinda cucuktu falan diye. Universiteden tanirmis. Sanki universiteye giden herkes herkesi taniyor, kendisini teee o zamandan bunu da taniyor yani. Dedim ya, feto klasigi. Hepsi ayni boru.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!