Deprem bölgesine oyuncaklarını gönderen çocukların notları yüreklere dokunuyor

Çocukların Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgeye gönderdiği oyuncaklar arasından duygu dolu notlar çıkıyor.

featured

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan, 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Karabük’teki çocuklar, oyuncaklarını bölgeye gönderdi.

Valilik koordinasyonunda oluşturulan alanda toplanan yardımlar, paketlenmek üzere açıldığında görevliler, bazı oyuncaklara iliştirilen notları gördü.

Ailesinin hazırladığı yardım paketine 11 yaşındaki Berat Emir Dilaver de oyuncağını koydu. Dilaver’in oyuncağa iliştirdiği notta, “Hey çocuk korkma, herkes sizin için dua ediyor. Üzülme, korkma her şeyin iki katına sahip olacaksın. Hepimiz sizi seviyoruz.” yazısı yer aldı.

Yine oyuncak ve çikolata gönderen ilkokul öğrencileri Yusuf Erdem kardeşi Zeynep Gül Beşevli de notlarında, “Deprem bölgesindeki çocuklara çok üzüldük. Onlar için oyuncak ve yiyecek gönderiyoruz, onları çok seviyoruz. Allah hepsine yardım etsin, dualarımız sizinle çok geçmiş olsun.” ifadelerine yer verdi.

Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’ne ailesiyle yardım toplama merkezine gelen kız çocuğu da oyuncak bebeğini bağışladı. Çocuğun, “Merhaba, ben Umut bebek. Seni çok sevdiğim için Trabzon’dan geldim. Sen de benim seni sevdiğim kadar beni sev ve umudunu hiç kaybetme. Seni çok seviyorum.” yazılı notu bebeğin eline sıkıştırdığı görüldü.

‘BU MONTUMU ÇOK SEVİYORUM, SENİ ISITSIN’

Kırklarelili Kerem de afetzede çocuklara yardım gönderen yüzbinlerce çocuktan biri. Kerem ailesinin gönderdiği yardımların içerisine çok sevdiği montunu koyarak destek verdi. Kerem, desteğini, “Merhaba arkadaşım, ben Kerem. Bu montumu çok seviyorum ama senin olsun, seni ısıtsın. Ben 6.5 yaşındayım. Kırklareli” diye kaleme aldığı notla gönderdi.

İlkokul öğrencisi Aslı Kazancı da notunda şunları kaydetti: “Canım kardeşlerim umarım oyuncaklarım sizleri mutlu etmiştir. İnşallah hemen iyileşip çok güzel evleriniz ve bir sürü oyuncaklarınız olur. Sizleri seviyorum. Sakın üzülmeyin, güçlü olun.”

Antalya’da başlatılan yardım kampanyasına oyuncaklarıyla destek veren minik Lina’nın, ailesiyle yazdığı not, görenleri duygulandırdı. Lina’nın oyuncak kutusuna, ailesinin yardımıyla “Lina’dan sevgilerle. Hep yanınızdayız. Umarım oyuncaklarım sizi biraz olsa da mutlu etmiştir” diye not yazdığı görüldü.

Deprem bölgesine oyuncaklarını gönderen çocukların notları yüreklere dokunuyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!