Depremde ailesini kaybeden genç mezun oldu

Kahramanmaraş merkezli depremlerde tüm ailesini kaybeden hukuk fakültesi öğrencisi Nehir Karakuş, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.

featured

Türkiye’yi sarsan Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin üzerinden 6 ay geçti.

Hukuk fakültesi öğrencisi Nehir Karakuş, depremde ailesinin tamamını kaybetmişti. Annesini, babasını ve ablasını yitiren Karakuş’un 4 Ağustos günü WhatsApp aile grubuna yazdığı son mesaj, sosyal medyada gündem olmuştu.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi genç kadın, mezun oldu.

ADALET BAKANI DA KATILDI

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, genç kadının mezuniyet törenine katılan isimler arasında yer aldı. Karakuş’un sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımı alıntılayan Tunç, şu ifadeleri kullandı:

“6 Şubat depremlerinde anne, baba ve ablası olmak üzere ailesinin tüm fertlerini kaybederek büyük bir acı yaşayan Nehir Karakuş kardeşimiz, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini kendisi açısından çok zorlu bir zamanda başarı ile tamamlayarak, ailesine olan sözünü tuttu. Nehir kardeşimize bir kez daha başsağlığı diliyor anne, baba ve ablasına ve depremde kaybettiğimiz tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Nehir’in başarılı bir hukukçu olacağına inanıyor adaletin tecellisi yolunda üstün başarılar diliyorum.”

 

Depremde ailesini kaybeden genç mezun oldu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!