Depremde yıkılan Hatay’da yağmacılar ortaya çıktı

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki deprem Hatay'da da büyük yıkıma neden oldu. Arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği Hatay'da enkaza dönen market ve mağazaların yağmalanması kameralara yansıdı.

featured

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay illerinde yıkıma neden oldu. Deprem nedeniyle göçük altında kalan vatandaşları arama kurtarma çalışmaları sürerken, depremde hasar gören marketler ve bazı dükkanların yağmalanması kameralara yansıdı. 

ÖZDAĞ: ASKERE VE POLİSE VUR EMRİ VERİLMELİ

Görüntülere sosyal medya hesabından tepki gösteren Zafer Partisi genel Başkanı Ümit Özdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “Bölgeden alçakça yağma görüntü ve haberleri geliyor. Yağmacılara karşı asker ve polise vur emri verilmeli. Aksi takdirde ülke olarak önü alınamayacak başka olaylar ile karşı karşıya kalacağız.” diyerek seslendi.

 

Depremde yıkılan Hatay’da yağmacılar ortaya çıktı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

  1. 9 Şubat 2023, 09:50

    Benim halkım yetim. Bizim kimsemiz yok. Kaç zamandır diğer herkes gözünü açsın diye yırtınıyorum cevap; “büyü artık”. Evet cevap bu. Benim Türk vatandaşım bıçakla, silahla tehdit ediliyor, kafası taşla eziliyor, tacize uğruyor, canından oluyor ama yine düşman olan, ırkçı olan ben oluyorum. Şu zor günlerde bile benim Türk vatandaşıma merhamet edilmiyor ama yine haksız ben oluyorum. Çünkü vatandaşım için ülkem için endişeleniyorum diye. Bu sabah bu işgalciler yüzünden bir yakınım ile kavga ettim zaten. Bu hükümet en yakınımı bile bana düşman etti. Ülkemi bana yabancı etti. Nefes alamıyorum, dayanacak gücüm kalmadı. Ağlamaktan yoruldum. Keşke Atatürk yaşasaydı da şu günleri görmeseydim. Şu günde yakınımın öfkeli bakışlarını görmeseydim… İçim yanıyor, nefes alamıyorum… 23 yaşındayım ama 90 yaşında biri gibi hissediyorum. Hayat gücüm kalmadı. Psikolojim alt üst artık. Dayanamıyorum, nefes alamıyorum…

  2. 6 Şubat 2023, 20:35

    Bu yağma’dan çok daha kötü bir şey insan ve çocuk kaçırabilirler. Sınırlar açık. Organ mafyaları ve fuhuş devreye girebilir. Polisler her yerde olmalı

  3. 6 Şubat 2023, 20:21

    Yağma girişimlerinin çoğunlukla suriyeliler tarafından yapıldığına ve yapılacağına kesin gözüyle bakılabilir!!!

  4. Hirsiz bile degil bunlar, o bile emek veriyor. Asagilik insanlar.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!