Derbide ‘gel ayağımdan al’ krizi: Top toplayıcı PFDK’lık oldu

TFF Hukuk Müşavirliği; Galatasaray-Beşiktaş derbisinde top toplayıcı olarak görev yapan Mert Efe Batmaz'ı 'sportmenliğe aykırı hareketi' nedeniyle PFDK'ya sevk etti.

featured

Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği, Galatasaray ile Beşiktaş arasındaki derbi maçta top toplayıcı olarak görev alan U16 Milli Takım futbolcusu Mert Efe Batmaz’ı PFDK’ye sevk etti.

Genç futbolcu Mert Efe Batmaz, derbide Beşiktaşlı Tayfur Bingöl’e topu vermemiş, ikili arasında bu nedenle tartışma yaşanmıştı. Tayfur Bingöl’ün genç futbolcuyu ittiği anlar görüntülere yansımıştı.

TFF Hukuk Müşavirliği, Mert Efe Batmaz’ı Futbol Disiplin Talimatnamesi 36. maddeden PDFK’ya sevk etti. Açıklama şöyle: ”GALATASARAY A.Ş. Kulübü görevlisi MERT EFE BATMAZ’ın aynı müsabakadaki “sportmenliğe aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 36. maddesi uyarınca 06.11.2022 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.”

‘AYAĞIMDAN TOPU AL DEDİ’

Beşiktaşlı Tayfur Bingöl derbide gerginliğe neden olan o anları maçtan sonra yayıncı kuruluşta şu sözlerle anlatmıştı: “Futbolcuların reaksiyonları, maç içinde yüksek olur. Karşı top toplayıcı çocuk, ‘Ayağımdan topu al’ dedi, 15-20 metre var. Biz bir arma taşıyoruz. Böyle seviyede futbol oynanan yerlerde bunun eğitimi verilmeli, azaltılmalı. Oyunu duraklatmak amaçlı top verilmiyor. Bunun eğitimi verilmeli.”

Derbide ‘gel ayağımdan al’ krizi: Top toplayıcı PFDK’lık oldu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!