Dere yatağına parti kurmuşsun...

Nihat Genç yazdı...

Dere yatağına parti kurmuşsun...

Feryat figan bağırıyoruz, hiç şakası yok, tarikat ve cemaatler Fetö'nün izinde ve Fetö'den de sinsi ve tehlikeli hale geldi!

     Fetö'den tehlikeli tarafı nihai hedef olarak Fetö gibi tanka helikoptere ihtiyaç duymadan ahtobat gibi boa yılanı gibi devleti-kurumları-partileri-sivil toplumu tam anlamıyla kıskıvrak sarmış ve kan dökmeden amacına ulaşır hale gelmiş!

     Bas bas bağırıyoruz, yırtınıyoruz, hiç değilse 'muhalefet' uyanık olsun diye!

     Aksine Süleymancısı Menzil'i ve renklenmiş Fetösü muhalefetin kalbini beynini ciğerini böbreğini ve Kemalist Atatürkçü aydınları ele geçirmiş durumda!

     Kaybedilecek bir saniye yok!

     Birkaç gazetecinin dile getirmesi bir anlam ifade etmiyor!

     Herkes tetikte herkes uyanık olmalı!

     Siz henüz muhalefetin tarikat ve cemaat yapılanmasına karşı bir küçük sözünü duydunuz mu?

     An itibariyle Türkiye'nin en büyük en tehlikeli sorunu 'tarikatlaşma' değil mi?

     O halde diyelim İyi Parti diyelim yeni CHP, tarikat ve cemaatler konusunda neden tek laf etmez, kılını oynatmaz!

     Arkadaşlar, başka çare yok deyip yine gidip oylarınızı muhalefete verin, biz size, partilerüstü bir büyük püsküllü beladan bahsediyoruz, yine oyunuzu verin ama yine Fetö'ye sessiz kalan liberaller gibi tufaya gelmeyin!

     Yılmaz Özdil, Uğur Dündar, Soner Yalçın, ve Halk TV ve KRT ve Tele 1, numaradan-kenardan laf olsun diye değil muhalefette kökleşmiş 'tarikatlara' karşı neden tetikte ve dik durmuyorsunuz!

     Kitlenizi uyarmıyorsunuz, halkı aydınlatmıyorsunuz!

     Çünkü 'İmamoğlu'ndan korkuyorsunuz', çünkü 'ittifak parçalanır' paniğindesiniz!

     O korku, bu endişe, sonunda Fetö ve AKP'nin önünü açan liberallerle aynı faciaya doğru sürükleniyorsunuz!

     Şimdi de ikinci bir kuşak kullanışlı aptal-liberal kuşatmasındayız!

     Şimdiki kuşak suskun ekip de Kemalist Atatürkçü kisvelerle yola çıkıyor!

     Murat Belgeler'in Cengiz Çandarlar'ın Mehmet Altanlar'ın kara deliğine şimdi yeni bir muhalif ekip düşmek üzere! İçlerindeki tarikat ve cemaatleri hiç biri dışlayacak gücü kendinden kaleminde bulamıyor!

     Dünkü liberal ekibe milletimiz cemaate verdikleri destekle aptallıkları yanında vatan hainliğiyle dahi suçlayabildi, aynı amansız felaketin yolundasınız!

     Yine dere yatağına parti kurmuşsunuz!

     Yaklaşıyor yine sel suları, 2. Cumhuriyetçileri önüne kattığı boğup sürüklediği gibi şimdi sıra sizde, geliyor suskunluğunuzla gelmekte olan!

     Bir cemaat İmamoğlu korumasında diğeri Akşener korumasında diğeri yeni CHP'yi karargah yapmış ve hepsine karşı muhalif yazarların tek satırı yok! Yoksa bu projelerin alayında neden aydınların iradeleri hiç hesaba katılmıyor!

      Tehlikenin farkında mısınız deyip Ergenekon'dan ölümcül iftiralar ve yaralar alan gazeteler dahi tehlikenin kasıtla farkında değil.

      Bataklık üstünde parti kurmuşsunuz ve gelmekte olan sular Cumhuriyet'in yine neyi var neyi yok sürükleyecek ve evinizden yanınıza tek bir eşya dahi alıp kaçma şansınız işte 15 Temmuz gecesi gibi olmayacak!

      Başka yol yok başka şans yok diye diye sizi getirdikleri yere bakın, evet, üstüne basarak söylüyorum, yine gidin oyunuzu verin, yine ittifakınızı amansızca destekleyin, ama, bugünden önleminizi alacak net bir siyasi duruş gösterin! Biz de diyelim ki birinci liberal kuşak gibi aptallıklarından değil inandıklarından değil başka çareleri olmadığı için suskun kaldılar!

      Yahu, İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu ve Akşener'i karşınıza bir saniyecik alın!

      Anayasaya aykırıdır deyin, aynı hataya bu devleti milleti bir daha düşürmeyiz deyin, cemaat ve tarikatlar cumhuriyet düşmanıdır, deyin, başıboş kontrolsüz denetimsiz dini cemaatler olamaz, yasaktır, deyin! Evet bir seferlik oyumuzu veriyoruz ama ellerimiz kalemimiz yakanızdadır, deyin! Kitlenizi de uyanık tutun, deyin ki gelmekte olanın da farkı yok, aman destekle teslim olmayı karıştırmayalım, aman, hesap sormadan bir saniye uzak kalmayalım, ne bileyim, işte, hiç değilse kendinize ve kitlenize karşı açık dürüst samimi ve harbi olun!

      Fetö tehlikesi başladığında da aynı sessizliğe gömülmüştük, o zaman da Fetö'nün ve liberallerin elinde sadece bizleri suçladıkları 'paranoya' sopası vardı.

      Aynı 'paranoya' sopası şimdi Kemalist ve Atatürkçü kisveyle dolaşanların elinde!

      Yalvarırım, tezgahı görün!

      AKP ve Fetö'yü destekleyen liberalleri baştan çıkartan iktidarla Kemalist düzene son vermenin ve açılımlar yapmanın dayanılmaz iştahıydı ve hepsi projedeydi.

      Aynı proje içindesiniz aynı iktidar şehvetiyle gözleriniz kör olmuş!

      Hani sizi parayla satın alamazlardı, hani siz kimsenin adamı değildiniz, hani aç kalıp kaleminizi satmazdınız, o halde, Cumhuriyet, Halk TV, KRT, Tele 1, ve nice yazar, sizi susturan nedir, kimdir? AKP'nin tükrürüp kovduğu ve her biri tarikat ve cemaatlerin tedrisatından geçmiş yazar-çizerleri ekranlara niye dolduruyorsunuz, yine bir daha yirmi yıl önceki Toktamış Ateş-Abdurrahman Dilipak barış elçiliğine mi soyundunuz?

      Utanın utanın utanın yine kurtarıcınız Fetö ve Süleymancılar yine kurtarıcınız Buğra Kavuncular, Oğuz Kaan Salıcılar, yine kurtarıcınız cemaatlerin sahaya sürdüğü kaşarlanmış sağcı muhafazakar siyasetçiler!

       Utanın utanın utanın ipler hala onların elinde, utanın utanın utanın hala onlara muhtaçsınız!

       Bir maymun evet bir kırmızı .ötlü şebek dahi aynı yanlışı ikinci kez denemez, oysa siz okumuş yazmış aydınlarsınız!

       Henüz İmamoğlu'nun tarikat ve cemaatlere ve vakıflarına karşı tek bir soruşturması, lafı, diklenişi, karşı çıkışı yok, hala Akşener'in tarikat yapılanmasına tek karşı cümlesi yok, binmişsiniz bir alamete gidiyorsunuz yine kıyamete!

       Karamsarlıktan umutsuzluktan çözümsüzlükten kurtulmanın yolu teslim olmak değildir!

       Üstelik muhalefette örgütlenmiş tarikatlar tam bir kudurmuş intikam arzusuyla ve tam bir yıkım ekibiyle hatalarından ders çıkartmış daha da bilenmiş geliyor!

       Onlar yüzyıldır ihanete doymaz doymadı ve ama yazar-çizer ekibi neden her dönem bu cemaat ve tarikatlara teşne oluyor, neyin kefaretini ödüyorsunuz, yoksa sizi de mi ıslah ettiler?

       İhanete doymayan tertipçi kumpasçı sinsi ajanlarla ne işiniz olur?

       Bu ihanete daha kaç kuşak 'aydın' kurban vereceğiz?

       Hepiniz mi kangrensiniz hepiniz mi kanser oldunuz hepiniz mi kafayı yediniz, hepinizin mi kalemi mahvoldu yıkıldı bitti, ki kimsecikler başka yol bulamıyor!

      Kırgınlık ve küskünlük ve çaresizliğin intikamını içinizde yuva yapmış tarikatlara susarak mı alıyorsunuz! Kendi kimliğiniz kendi değerleriniz kendi duruşunuz nerede?

      Çok sarsıcı bir aydın ahlakıyla karşı karşıyayız!

     Cumhuriyet'in ve anayasanın katillerine aşık olmuşlar!

     Korkaklık iradesizlik kişilikleri olmuş!

     Cumhuriyet'i yıkmaya ve bütün cumhuriyetçileri yok etmeye yemin etmiş cemaat ve tarikatlarla adına Kemalist ve Atatürkçü diyenler arasında nasıl bir 'düzen' kurulmuş anlamak-anlatmak-ifade etmek mümkün değil!

     Artık size değil Allah'a yalvarıyorum, Allahım sen bizi koru!

    Allahım biz ne günah işledik ki bizi cehaletin köleliğin ahlaksızlığın onursuzluğun bataklığı tarikat ve cemaatlere muhtaç eder hale geldik!

    Allahım sen bizi aydınlarımızdan koru!

    Allahım biz ne günah işledik ki kendi irademiz kendi beynimiz ve kendi ellerimizle kendi fikir ve kendi eylemlerimizle hiç bir şey yapamaz hale geldik!

     Yine dere yatağına partiler kurmuşuz, geliyor gelmekte olan, dağlar taşlar ormanlar tomruklar sökülmüş geliyor, yine sürükleniyoruz yine sürükleniyoruz yine sürükleniyoruz meçhule!

    Yine sürükleniyoruz karanlık faili meçhul cinayetlere yine sürükleniyoruz bu sefer kendi ellerimizle yeni kumpaslara yeni tezgahlara bu sefer içinde olduğumuz ajan yapıları İzmir Marşları çalıp gönülden yürekten alkışlayıp destekleyerek!

     Allah kahretsin deyip, yana yakıla başka ne yapalım, deyin, ve yine gidin oyunuzu doya doya verin! Ama birilerinin peşinden sürüklenmeyin birinin tezgahına düşmeyin birilerinin adamı olmayın birilerinin projesine alet olmayın, başkalarının tarlasına tek güvenceniz ve onurunuz Atatürk posterinden korkuluk yapmaya yeltenmeyin!

     Ev yapmak için toprağı deşin temeline inin bu ülkeyi ayakta tutan granit kayalıkları arayın. Cumhuriyet'in oturduğu yasaları hukuku denetimi meclisi eyvallahsız bağımsızlığı arayın! Ama her biri Abdullah Gül'ün Fetö'nün Ekmeleddin gibi Süleymancı gibi Menzil gibi tiplerin donundan çıkmış projelere alet olmayın!

     Cumhuriyet'in çocuklarına yakışmıyor!