Dervişoğlu’ndan, Akşener-Erdoğan görüşmesine tepki: Ben kimsenin memuru değilim!

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, partisinin eski genel başkanı Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret etmesine ilişkin açıklama yaptı. Görüşmeyi, İletişim Başkanlığı'nın sosyal medyada yaptığı paylaşımla öğrendiğini belirten Dervişoğlu, "Beni ilgilendiren tarafı İYİ Parti'nin genel başkanı ben iken Sayın Erdoğan'ın Sayın Akşener ile görüşmesi. Muhatap olarak benim alınmam gerekirdi" diye konuştu.

featured

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i Cumhurbaşkanlığı’nda kabul etmişti. Yaklaşık bir buçuk saat süren basına kapalı görüşmenin ardından görüşmenin içeriğine ilişkin herhangi bir açıklama yapılmamıştı.

‘GÖRÜŞMEDEN HABERİM YOKTU’

Dikkat çeken görüşmenin ardından İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu’ndan açıklama geldi.

Habertürk TV’de katıldığı bir programda konuşan Dervişoğlu, Akşener-Erdoğan görüşmesinden daha önce haberinin olmadığını, görüşmeyi İletişim Başkanlığı’nın sosyal medyada yaptığı paylaşımla gördüğünü söyledi.

Görüşmeden çıktıktan sonra Akşener’in kendisini bilgilendirdiğini aktaran Dervişoğlu, Akşener’in Erdoğan ile görüşmesinde Türkiye ile ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunduklarını söylediğini aktardı.

‘BEN KİMSENİN MEMURU DEĞİLİM’

Görüşmeyi olumlu bulmadığını belirten Dervişoğlu, şöyle konuştu:

“Beni ilgilendiren tarafı İYİ Parti’nin genel başkanı ben iken Sayın Erdoğan’ın Sayın Akşener ile görüşmesi. Muhatap olarak benim alınmam gerekirdi. Bazı insanlar boyuna posuna bakmadan Hasan Dağı’na oduna gitmeye kalkışırlarsa şayet işte o zaman benden ummadıkları bir tepkiyi görebilirler. Ben bu partinin genel başkanıyım, partinin dününe bugününe yarınlarına sekte vuracak adımlara izin vermem. Ben kimsenin memuru değilim.”

Dervişoğlu’ndan, Akşener-Erdoğan görüşmesine tepki: Ben kimsenin memuru değilim!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. O zaman onurlu biri olarak istifa edıyorum demesi lazım.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!