Destici’den Anayasa Mahkemesi’ne: Bu işi uzatmayın

featured

Destici, partisinin Seyhan Kültür Merkezi’nde düzenlenen Adana İl Kongresi’nde, şehitleri rahmetle, gazileri de saygıyla andığını söyledi.

TBMM’deki bütçe görüşmelerinin devam ettiğini dile getiren Destici, “Maalesef PKK’nın siyasi partisi hala mecliste, bir türlü kapatma davası neticelenmedi. Her kürsüye çıktıklarında Türkiye Cumhuriyeti’ne, aziz Türk milletine, bu devletin kahraman ordusuna, polisine, askerine hasılı hepimize saydırmaya devam ediyorlar.” diye konuştu.

Destici, HDP’nin Kürt vatandaşları istismar ettiğini belirterek, “HDP’lilerin ortak özellikleri, Kürtlük ya da Kürt savunuculuğu değil, tam tersine vatan, devlet, Kürt, Türk, Çerkes, Boşnak yani bu millet düşmanlığı, emperyalistlerin uşaklığı, inançsızlık, kültürsüzlük ve aşırı radikal sol, sosyalist düşünceye sahip olmaları. İşte bunu biz mecliste görüyoruz.” dedi.

HDP’nin kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesinde açılan davaya değinen Destici, şöyle devam etti:

“Biz hukuk dışı bir şey istemiyoruz. Anayasa Mahkemesinden, adalet, hukuk kurumlarımızdan isteğimiz şey ‘Anayasa’ya göre karar verin, bu işi uzatmayın. Dünyanın hiçbir yerinde terör örgütünün partisi olmaz, Türkiye’de olamaz, buna müsaade etmeyin’ diyoruz. Biz, herkesin fikrine, düşüncesine, etnik kökenine, inancına saygılıyız, burada bir problem yok. Herkes siyasi parti kurabilir, siyaset yapabilir, meclise girebilir. Her türlü siyaset yapma ya da fikrini ifade etme özgürlüğüne sahiptir. Sadece bizim değil bütün ileri demokrasilerin, dünya devletlerinin kırmızı çizgisi terör, şiddet, vatana ve millete ihanettir. Bunu yapan dünyanın hiçbir yerinde siyasi parti kimliği taşıyamaz, Türkiye’de de taşımamalıdır. Şimdi diyorlar ki ‘Kapatırsak yenisi açılır, şu kadar oy veren var’, açılmaz kardeşim açılmaz. Terör örgütünün partisi niye açılsın ki bir kere daha? İspanya’da, İngiltere’de açıldı mı? Amerika’da, Almanya’da, Hollanda’da açılıyor mu? Açılmaz.”

Destici, terörle bağlantısı olanlara siyasi parti kurdurulmaması gerektiğini vurgulayarak, “Biz vatandaşın oyuna saygılıyız ama devlete, Anayasa Mahkemesine, Yüksek Seçim Kuruluna, devletin kurumlarına düşen terör örgütünün partisini milletin önüne tercih olarak koymamalı, pusulada yer almamalıdır.” ifadesini kullandı.

Destici’den Anayasa Mahkemesi’ne: Bu işi uzatmayın

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

  1. 2 ay önce

    “ HDP’lilerin ortak özellikleri, Kürtlük ya da Kürt savunuculuğu değil”. Bu doğru değil benim gördüğüm tam tersi! HDP ayrılıkçı, kürt milliyetçisi bir parti, sosyalizm ve solculuk işin ambalajı.

    • 2 ay önce

      Hocam bu yoruma katılmıyorum. HDP’nin içinde Kürt ayrılıkçısı bir kanat var evet fakat bununla beraber ortak özellikleri Türk milletine mensup çeşitli etnik kökene sahip kişileri de kışkırtma misyonunu edinen klikleri de var. Her ne kadar Destici ve Partisini sevmesem de tespitleri ve istekleri doğru bana göre.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!