Destici’den HDP çıkışı: Vekiller ona ‘Başkanım’ çekiyor

featured

BBP Genel Başkanı Destici “Ben Meclisteyim ve orada HDP’nin Meclis Başkanvekili var. Benim dışımdaki bütün partilerin milletvekilleri, ona ‘Başkanım’ çekiyor.” dedi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, HDP’yle bugüne kadar asla el tutuşmadıklarını belirterek, “Biz, sadece dağda ve şehirde değil, Mecliste de terörist istemiyoruz. Benim Mehmetçiğimin, askerimin, polisimin, korucumun, öğretmenimin, imamımın ve kundaktaki bebeğimin kanını dökecek ondan sonra da gelip Mecliste milletvekili olarak oturacak. Bunu kabul etmiyoruz.”dedi.

Destici, bir dizi temaslarda bulunmak üzere geldiği Afyonkarahisar’da partisinin Sinanpaşa ilçesine bağlı Küçükhüyük belediye başkanlığını ziyaret etti.

Daha sonra 6 Haziran’da belediye başkanlığı seçimi için Güney beldesine geçen Destici, burada düzenlenen mitinge katıldı.

Destici, mitingde yaptığı konuşmada, Güney belde belediye başkanlığı seçiminde 8 adayın yarıştığını ancak kazananın yine Güneyliler olacağını söyledi.

Partisinin adayının Güney’in yeniden belediye statüsü kazanmasında çok emek harcadığını dile getiren Destici, şöyle konuştu:

“Bizim bir siyasi duruşumuz var. Siyasi ahlak ve etik bizim kırmızı çizgimizdir. Biz asla inancımızdan, fikrimizden, duruşumuzdan ve ahlakımızdan asla taviz vermeyiz. Bugüne kadar yapamayacağımız işin sözünü vermedik, bundan sonrada vermeyeceğiz. Ama yapacağımız her işi söyledik ve sonunda da yaptık.”

‘MECLİSTE DE TERÖRİST İSTEMİYORUZ’

Destici, Türkiye’deki siyasi partilerin hepsini demokrasinin bir zenginliği olarak gördüklerini ancak tek istisnanın PKK’nın partisi olduğunu vurguladı.

PKK’nın partisi HDP’yle bugüne kadar asla el tutuşmadıklarını ve bundan sonra da tutuşmayacaklarının altını çizen Destici, şu değerlendirmede bulundu:

‘BAŞKANIM ÇEKİYOR’

“Bu hususta da sağlam ve dik duruşu olan siyasi parti BBP’dir. Ben Meclisteyim ve orada HDP’nin Meclis Başkanvekili var. Benim dışımdaki bütün partilerin milletvekilleri, ona ‘Başkanım’ çekiyor. Ondan ‘Başkanım’ diyerek söz istiyor, dilekçe veriyor. Ben bugüne kadar bırakın ona ‘Başkanım’ demeyi, iki uluslararası ve devlet konusu dışında onun yönettiği hiçbir Meclis toplantısına katılmadım. Çünkü biz, sadece dağda ve şehirde değil, Mecliste de terörist istemiyoruz. Benim Mehmetçiğimin, askerimin, polisimin, korucumun, öğretmenimin, imamımın ve kundaktaki bebeğimin kanını dökecek ondan sonra da gelip Mecliste milletvekili olarak oturacak. Bunu kabul etmiyoruz. Bu konuda bugüne kadar dik durmuş, sözünde durmuş ve tavrının sonuna kadar arkasında durmuş, tek hareket BBP, tek kadro Muhsin Yazıcıoğlu’nun kadrosudur.”

Destici, dertlerinin sadece vatana ve millete hizmet olduğunu anımsatarak, “Biz bu kavruk yüzlü, elleri nasırlı Anadolu insanının yüzü gülsün diye buradayız. Refahı yükselsin diye buradayız. Huzuru, mutluluğu ve saadeti artsın diye buradayız. Siyaseti de bunun için yapıyoruz. Biz parti menfaati gözetmeden bütün milli meselelerde devleti kimin yönettiğine bakmadan onları yönetenlerin yanında durduk, durmaya da devam edeceğiz.” ifadesini kullandı.

Destici, bugün de Afyonkarahisar’da bazı programlara katılacak.

Destici’den HDP çıkışı: Vekiller ona ‘Başkanım’ çekiyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 2 sene önce

  Dünyanın hiçbir yerinde terist başına övgüler dizenler bırakın meclisi sokakta gezemez.ukranyada biri doneks özel bölgeyi ovsun bakayim

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Helal olsun olmasina da bugüne kadar niye dillerindirmedin bre adam.

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  Türk Milleti de yakında bir şey çekecektir

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  Şimdi Sayın Başkan. Şöyle; Tarla varya tarla! Hah. Birçok çok şey yetişiyor değil mi orada. Ne mesela ? Domates, biber, patlıcan, bamya. Ama ne yok Sayın Başkan? Evet. Doğru tahmin. Hıyar yok. Şimdi HDP’nin çok değerli başkanıda ne yapmış? Evet, almış hıyar tarlasını sürmüş. Hıyarda besin değeri olarak ne var. Gözleri güçlendiren vücuda dirildik veren gençlik iksiri değil mi? Bence sizde çekseniz iyi olur…

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!