DEVA’dan sığınmacılara nikah ücretini 10 bin TL’ye çıkartan Burcu Köksal hakkında suç duyurusu

DEVA Partisi, mültecilere nikah ücretini 10 bin TL'ye çıkaran Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal ve meclis Üyeleri hakkında suç duyurusunda bulundu.

featured

DEVA Partisi, mültecilere nikah ücretini 10 bin TL’ye çıkaran CHP’li Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal ve meclis üyeleri hakkında suç duyurusunda bulundu.

Duvar’dan Gizem Örnek’in haberine göre, DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu, Afyonkarahisar Belediyesi’nin mültecilere yönelik ‘Evlenme Hizmet Bedeli’ konusunda aldığı karar hakkında yaptığı açıklamada, “Evlilik hizmet bedelini, sığınmacılara vatandaşlarımızdan 25 kat fazla olacak şekilde 10 bin TL olarak belirlenmesi gerek kanunlara ve Anayasa’ya gerekse de uluslararası hukuka aykırıdır. Evlenme ve aile kurma hakkı herkesin en temel hakkıdır. Burcu Köksal ve bu kararı alanlar, ayrımcılık ve nefret suçu ile görevi kötüye kullanma suçunu işlemiştir” dedi.

CHP’LİLERE ÇAĞRI YAPTI

Yener, “Tüm CHP’li yönetici ve vatandaşlarımızı da bu kötülük karşısında kararlı bir duruşa davet ediyorum” dediği açıklamasında şunları söyledi:

“40 yaşıma kadar Almanya’da yaşamış ve hayatını Almanya’daki Türklere ve Müslümanlara yönelik ayrımcılıkla mücadeleye adamış bir milletvekili olarak güzel ülkemde savunmasız insanlara ve tüm ötekilere yapılan ayrımcılıklara sessiz kalmayacağını belirten Yeneroğlu, “Ben savunmasız insanlara karşı ayrımcılık ve nefret suçu işleyen bu kişi hakkında suç duyurusunda bulunmayı insanlığın bir gereği olarak görüyorum. Tüm CHP’li yönetici ve vatandaşlarımızı da bu kötülük karşısında kararlı bir duruşa davet ediyorum. Ülkemde yaygın anlayışın aksine, kime karşı yapılırsa yapılsın her türlü adaletsizliğe karşı çıkmamızın milletimizin en üst menfaati olduğuna inancım tamdır.”

DEVA’dan sığınmacılara nikah ücretini 10 bin TL’ye çıkartan Burcu Köksal hakkında suç duyurusu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 Yorum

 1. Deva parti yetkilisi kesinlikle konuyu çarpıtıyor ve yanlış yönlendirme yaparak gerçekte türk vatandaşlarının hakkını başka ülke vatandaşları yararına uygulanmasını istiyor. Örneğin avrupada üniversite okumak isterseniz ve o ülkenin vatandaşı değilseniz çok daha yüksek öğrenim ücreti ödersiniz. ve sizden bin bir türlü belge isterler. bu örnekleri arttırabilirim. bu nedenle belediye başkanının yaptığı uygalamada bir sorun yoktur. ha var diyen varsa önce gidip avrupada o sözde insan haklarını savunsun….

 2. DEVA partisi yetkilisi yalan soyluyor. Bati ulkelerinde yabancilar egitim, saglik vs gibi devletin sundugu hizmetler icin ulke vatandasinin cok ustunde odeme yapmak zorundadir. Bu da cok normal. Devlet kendi vatandasini subvanse eder.

 3. Sevgiler Burcu hanım

 4. Alman vatandasi bu eleman herhalde. Sen git bu atraksiyonlari orada yap. Artist. Baska isin yok, baska adaletsizlik yok, evlenmeye takildin. Git calistirilan kacak suriyeli cocuk iscilerin derdi ile ilgilen. Bu halta yara.

 5. 40 yıl Almanya’ da yaşayanlar Türkiye’ de mv olabiliyor, ne güzel.. Türkiye ile Almanya’ yı bir de karıştırmasa.
  Ah Kılıçdaroğlu ah..

 6. Tebrik ederim Burcu Köksal hanım
  Ey namert hain DEVA değil DEVE partililer suriyelilere eğitim kağıt kalem bedava bu milletin vergilerinden iken TÜRK çocuğu bir kalem alamadı babam suriyelilerin var diye ağlarken ayrımcılık yokmuydu?
  Hepiniz TÜRK ten intikam alıyorsunuz sma işler hep böyle gitmeyecek bilesiniz

 7. 6 Mayıs 2024, 20:47

  Her geçen gün bu kadına saygı duyuyorum.

 8. kknın devası kemalist eğilimler gösteren chpye rotbalans ayarı vermeye kalkıyor.Türk düşmanları.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!