‘Devlet, Afgan damadıma ev verdi’

ATV ekranlarında canlı yayınlanan Müge Anlı'nın programına katılan bir kadın, Afgan damadına 'devlet tarafından' ev verildiğini söyledi.

featured

Müge Anlı’nın programına katılan Masume isimli kadın 19 Eylül tarihinde Beylikdüzü’nde kaybolan 19 yaşındaki kızını aradığını söyledi.

Kızının balayından döndükten sonra Beylikdüzü’ndeki evinden kaçtığını anlatan Masume, Afgan damadına “devlet tarafından” ev verildiğini söyledi.

Masume, “Beylikdüzü’nde devletin verdiği bir ev var diyor damadım. Devlet nasıl bir ev vermiş bilmiyorum. Sitede kalmışlar” diye konuştu.

Daha önceden de Suriyeli ve Afgan mültecilerin devlet tarafından çeşitli kira, geçim, eğitim, alışveriş parası gibi maddi yardımlardan faydalandığı gündeme gelmişti.

‘Devlet, Afgan damadıma ev verdi’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 ay önce

    Ülkede yaşanan olumlu veya olumsuz durumlarda vatandaşın ağzında hep aynı sözcük; “Devlet”. Bu bölücü lafıdır. Her türlü olaydan sorumlu olan hükûmettir. Devlet; toprak, bayrak, millettir. Fakat bölücüler, devlet şöyle yaptı, devlet böyle yaptı diyerek, devleti yıpratmak isterler. Maalesef bu kelimeyi artık vatandaş da kullanmaya başladı. Umarım bu yazdığım farkındalık yaratır, okuyanlar dikkat eder, eşe dostuna da anlatır.

  2. Sen kızını ve oyunu verirsen, daha dur neler isteyecekler, adamlar haklı, dünyada varmı böyle boş beleş..

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!