Devlet Bahçeli’den Sinan Ateş mesajı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş cinayetine ilişkin iddianamenin tamamlanmasının ardından "MHP'ye iftira atan alçaklar koalisyonu devlet düşmanlarına kucak açmaktadır. Kimin elinde hangi bilgi ve belge varsa mahkemeye sunmalıdır. Şahit olmak isteyenlere mahkeme kapısı açılmalıdır" dedi. Bahçeli, açıklamasında CHP lideri Özgür Özel'in 'Osman Kavala' çıkışına da yanıt verdi.

featured

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM’deki grup toplantısında konuştu.

Devlet Bahçeli, gündeme ilişkin değerlendirmede bulunduğu açıklamasında CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Osman Kavala hakkındaki sözlerine de yanıt verdi.

Bahçeli, açıklamasında eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in Ankara’da öldürülmesine ilişkin hazırlanan iddianameye de değindi.

‘YERLİ YERSİZ SIRTIMIZI SIRTIMIZI SIVAYANLARI GÖRÜYORUZ’

Bahçeli, açıklamasında şunları söyledi:

“Elinizi vicdanınıza koy desek koyacak yer bulamayacak kimi insanların elbette bizi anlamasını beklemiyor, böylesi bir hayale kapılmıyoruz. Çıkarlarına ters düşenleri yollarına taş koyanları, rüzgarları kesenleri 10 metrelik kuyuya itip 5 metrelik iple kurtarma rolüne soyunan tatlı su kurnazlarını tanıyor biliyor ibretle takip ediyoruz.Takdiri ve teveccühü milletten rahmet magrifet ve rızayı allahtan diliyoruz.

Bazen yerli yersiz sırtımızı sıvazlayanları da görüyoruz. Ancak buna dikkatle yaklaşıyoruz. Aslında sırtımızı sıvazlarken bıçak sokacak yer arama ihtimallerini de hiç de yabana atmıyoruz. Olgunlaşmak demek hiçbir şeye şaşırmamak demektir. Geldiğimiz bu aşamada gördüğümüz şahit olduğumuz ne varsa bizi şaşırtmıyor.

Fırsatını buldukları anda kavramların içini boşaltan değerleri çarpıtan anarşi mekaniğini çalıştıran istismar çarkını çeviren odakların bayağı dayatmaları sıradanlaşmakla kalmamış hiç kimsenin ilgisini çekmeyecek boyutlara gelmiştir.

1 MAYIS AÇIKLAMASI

1 Mayıs’ta yalnızca görevini yapan ve sağduyulu tavrı sebebiyle Türk polisine düşmanca saldıranlar nefretle muamele edenler biliniz ki Haçlı kalıntısı düşman bakiyesidir! 1 Mayıs emekçi ve dayanışma gününü intikam gününe tahvil etmek için çırpınan şehir eşkıyasının meselesi ne emek ne de dayanışmadır.

Hayatları tembellikle geçen küçük bir azınlığın Taksim’e yürüme gayesi her şeyden evvel maksatlıdır. Emek ve Dayanışma Günü’nü ülkenin her yerinde kutlamak mümkündür. Bu taksim ısrarı nedendir. Emekle Taksim’in ne alakası vardır. Üç beş haydut 1 Mayıs’ı terörize etti. Türk polisi ile iftihar ediyor hepsine teşekkür ediyorum. Polislerimiz asıl emekçidir. Bunu görmeyenler cümlesi ile haindir.

‘GAZZE TÜRKİYE İÇİN TURNUSOL KAĞIDI’

Gazze Türkiye için turnusol kağıdıdır. Bu süreç kimin medeni kimin insani kimin adil hukuk yanlısı olduğunu gözler önüne sermiştir. Adaletli yaşama eşit ve hakça paylaşma, tarihi yapan bir devlet haşmetine ulaşmak için Türkiye Yüzyılı diyoruz. Dünyada mıymıntı bir gezgin gibi değil bir fatih gibi duruş ve devinim göstermek için Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi’nin devamından yanayız. Allah’ın izniyle çözemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur, üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir zalim de yoktur.

ÖZGÜR ÖZEL’E ‘KAVALA’ YANITI

Hiçbir organ mahkemelere emir vermez, tavsiyede bulunamaz. Yargı yetkisinin kullanılması ile ilgili beyanda bulunamaz. Mahkeme kararları değiştirilemez. Yargıya talimat vermek suçtur. Kavala’nın yeniden yargılanması hususunda sipariş süreç ilerletilmektedir. Bahse konu şahıs Türkiye Cumhuriyeti’ni ortadan kaldırma suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılmıştır. Diğer sanıklar da 18’er yıl ceza almıştır. Sayın Özel’in kolunda saati yok mudur? Sayın Özel’in saati sormak yerine PKK ve FETÖ’ye verilen destekleri muhataplarının yüzüne vurması gerekmez miydi? Kanun kaçağı FETÖ ve PKK’lıları Türkiye’ye ne zaman iade edeceksiniz diye soramaz mıydı. Bana saati sorar ise köstekli saatimi açar kendisi ile açık açık paylaşırım. Özel, kara propogandaya kulak asmasın. Avrupa istedi diye şerefimizi iki paralık mı edelim?

SİNAN ATEŞ MESAJI

MHP’ye iftira atan alçaklar koalisyonu devlet düşmanlarına kucak açmaktadır. Kimin elinde hangi bilgi ve belge varsa mahkemeye sunmalıdır. Şahit olmak isteyenlere mahkeme kapısı açılmalıdır. TV ekranlarında mahkeme yargılanamaz. Ne biliyorlarsa acilen mahkemeye yetiştirsinler. Bakalım hukuki süreç Ankara’da mı bitecek Pensilvanya’ya mı dayanacak hep beraber göreceğiz. Ellerinde ülkücü kanı olanların feriştahı gelse bizde yaprak dahi kımıldamaz.

ÖZGÜR ÖZEL NE DEMİŞTİ?

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Osman Kavala ve Gezi Davası tutukluları konusunu ilettiğini söylemişti. Özel, Avrupa Parlamentosu’ndaki Türk temsilcilerin “Ağzımızı açsak karşımıza Kavala çıkıyor. Saati soruyorsun ‘Sen önce Kavala’yı çıkar’ diyorlar” dediğini aktarmıştı.

Devlet Bahçeli’den Sinan Ateş mesajı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!