Dikkat çeken karar… Buğra Kavuncu’ya Ankara yolu mu?

Parti teşkilatıyla bir araya gelen İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, ocak ayında yapılacak il kongresinde aday olmayacağını duyurdu. Kavuncu'nun kongreden sonra genel merkezde görev alacağı, genel başkan yardımcısı yapılacağı iddia ediliyor. Diğer bir iddia da milletvekili adayı olacağı yönünde.

featured

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, partisinin ocak ayında gerçekleştireceği il kongresinde yeniden aday olmayacağını açıkladı.

Kavuncu, parti teşkilatıyla bir araya gelerek açıklamalarda bulundu. Partililerine hitabında, “Hepinizin bildiği ve takip ettiği gibi partimizde bir kongre süreci başladı. Kurumlarda, kurumsal körlüğün ve güç zehirlenmesinin olmaması için değişikliğin ve yeni insanlara şans tanınmasının doğru olduğuna inanıyoruz” diyen Kavuncu, “İl başkanlığı gibi görevlerin makul sürelerde tamamlanmasının sistemin işleyişi, yapının dinamizmi açısından önemli olduğunu düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

‘DEDİKODULARA İTİBAR ETMEYİN’

Kavuncu, kongrede aday olmayacağını şu ifadelerle açıkladı:

“Kongreyle ilgili farklı niyetlerle çeşitli spekülasyonlar yapılabiliyor. Dedikodulara itibar etmeyiniz. Bu dedikodularla baş etmenin tek yolu, her şeyi açık ve şeffaf bir şekilde konuşmaktır. İlk günden beri bu anlayıştan taviz vermedik ve bugün de bu ilke çerçevesinde bu açıklamayı yapıyoruz. Ocak ayı içerisinde yapılacak il kongremize kadar görevimin başındayım. Kongreye kadar da ilk günkü heyecanımla çalışmaya devam edeceğim. Tekrar belirtmek istiyorum, bunun haricindeki kaynağı belli ya da belirsiz, iç ya da dış söylentilere sizler de kulak asmayın. Bununla beraber Ocak ayında gerçekleştireceğimiz il kongresinde aday olmayacağımı buradan ilan etmek istiyorum. Bunu kamuoyuyla da paylaşacağım.”

‘VEDA DEĞİL’

Sözlerinin devamında, “Bu sözlerim bir veda değil, vedayı ocak ayındaki il kongremizde yapacağız” diyen Kavuncu, “Bundan sonrası da aslında yine veda olmayacak. İstanbul’da 4 yıl görev yapmış bir il başkanı olarak İstanbul’un başarısı için çalışacak her arkadaşımı her zaman destekleyeceğim. Bu süre içerisinde, yol arkadaşlarımla, sizlerle beraber çok büyük ve kıymetli bir mücadele verdik. 31 Mart ve 23 Haziran gibi çok önemli bir seçimi, Türkiye’nin belki de kaderini değiştiren bir seçimi arzu ettiğimiz sonuçla neticelendirmenin gururunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

‘GENEL BAŞKANIMIZIN VERECEĞİ GÖREVİ YAPACAĞIM’

Kavuncu ayrıca, Akşener’in vereceği yeni görevleri yerine getireceğini söyledi:

“Tekamüle inanan bir insan olarak İstanbul İl başkanlığı görevimde taşıdığım yükten çok daha fazlasını taşımayı hem partim hem ülkem adına kıymetli bulurum. Siyasette alan değil veren tarafta olma arzusunu da hep taşıdım. Ülkeye ve milletime hizmet ederek tekâmül etme arzu ve çabam hep devam edecek. Bu arzu ve çabayı partimizin ve Genel Başkanımızın uygun göreceği görev/görevleri yerine getirerek gerçekleştirmeye çalışacağım.”

KULİSLER NE DİYOR?

Cumhuriyet’in iddiasına göre Kavuncu’nun kongre sonrası Ankara’ya geleceği ve genel merkezde görev yapabileceği kaydediliyor.

Bu kararını dün gece saatlerinde partiyle paylaşan Kavuncu’nun ‘başdanışmanlık’ ve Başkanlık Divanı’nda da görev alabileceği belirtiliyor.

T24’ün haberine göre ise Kavuncu’nun 2023 seçimlerinde milletvekili adayı ve genel başkan yardımcısı olması bekleniyor.

Dikkat çeken karar… Buğra Kavuncu’ya Ankara yolu mu?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 hafta önce

    Fotonun kopili…

    Cevapla
  2. 2 hafta önce

    Dayısının yeğeni maşallah:)

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!