Dilipak: AKP’lilerin çoğu eski FETÖ’cüdür

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, bugünkü yazısında AKP'lilerin çoğunun eski FETÖ'cü olduğunu iddia etti.

Dilipak: AKP’lilerin çoğu eski FETÖ’cüdür

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, AKP içindeki FETÖ’cülere ilişkin dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. Dilipak, AKP’lilerin çoğunun eski FETÖ’cü olduğunu iddia etti.

Dikkat edin, içimizdeki AKP’liler hiç eleştirmezler, kaz gelecek yerden tavuk esirgemezler, lider ve teşkilata sadakat görünürde aşk seviyesindedir” diyen Dilipak, “Her partide ya da örgütte böyle tipler vardır. Her eleştiriye öfkeli cevaplar verirler. En fedakâr onlardır! Brütüsler onların arasında gizlidir” ifadelerini kullandı. 

“Bu AKP’lilerin çoğu eski FETÖ’cüdür aslında. O FETÖ’cülerin dışarıda kalanları sızdıkları tarikat, cemaat, derneklerde aynı rolü oynarlar” diyen Dilipak, şunları kaydetti:

“Kök hücre gibi her yere eklemlenebilirler. Yarın ‘Asıl suçlu Adil Öksüz’dü, öldürülen komutan ‘Semih Terzi idi’, Gülen hareketini siyasete bulaştıranlar bunlar, Hoca efendiye rağmen oldu bütün bunlar, Hoca efendi de BÇG zulmünden ABD’ye sığındığı için bazı gerçekleri konuşamadı filan da diyebilirler. Yani kendilerine bir günah keçisi bulup, bütün günahı onların üzerine yıkıp, kertenkelenin kuyruğunu bırakıp kaçması gibi yeni bir plan yapabilirler. Ben, AKP kimliği altında birçok kişinin AK Parti içinde varlığını koruduğunu düşünüyorum. Parti kadrolarında değişimden söz ederken, gelenlerin gidenleri aratmasından korkan birçok AK Partili tanıdığım da var. Bu güven krizi devam ederse, güveni canlandıracak adımlar atılmazsa işler sarpa sarabilir.”