‘Dillerini koparırız’ iddiası: Fahrettin Altun yazılmasını istemedi

featured

Gazeteci Nevşin Mengü, Erdoğan’ın Sezen Aksu’ya yönelik sözleri üzerine Cumhurbaşkanlığı müşavirinin gazetecilere ‘Bunu yazmayın Fahrettin bey de yazılmasını istemiyor’ dediğini iddia etti.

Sanatçı Sezen Aksu’nun, 2017 yılında müzisyen Yaşar Gaga ile çıkardığı “Şahane Bir Şey Yaşamak” şarkısında geçen “Binmişiz bir alâmate. Gidiyoruz kıyamete. Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e…” sözleri son günlerde tartışma konusu olmuştu. Son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan da tartışmaya katılarak, isim vermeden Sezen Aksu’yu hedef almıştı. Erdoğan, camide cemaate seslendiği konuşması sırasında “Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yeri geldiğinde koparmak bizim görevimizdir” ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan’ın sözlerinin medyada yer bulmasıyla ilgili dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı. Fox TV’deki Orta Sayfa programında konuşan Mengü, Erdoğan’ın sözlerinin yayınlanmasını Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un engellemeye çalıştığını, bu nedenle sözlerinin vatandaşın cep telefonuyla çektiği görüntülerden yayıldığını söyledi.

‘O SÖZLERİ GAZETECİLER DE DUYUYOR’

Nevşin Mengü, şu ifadeleri kullandı: “Çamlıca Camisi’nde yaptı Cumhurbaşkanı bu açıklamayı. Cuma sonrası. Dikkat ederseniz bir cep telefonu görüntüsü, dikey çekilmiş. Aslında Cumhurbaşkanı’nı takip eden çok sayıda gazeteci var. Yani Cumhurbaşkanlığı muhabirleri var. Cumhurbaşkanı’nın bütün programını takip ederler. Özellikle cuma günleri takip edilir Cumhurbaşkanı. Çünkü gelenek haline geldi, hep cuma namazı çıkışında açıklama yapar. Siyaset sorulur falan… Yanlız bugün bana gelen bilgi, cami içinde Cumhurbaşkanı bu açıklamayı yaptığı sırada gazeteciler bunu duyuyorlar. Fakat Cumhurbaşkanlığı Basın Müşaviri geliyor ‘arkadaşlar bunu yazmayın lütfen. Fahrettin bey de yazılmasını istemiyor’ diyor.”

‘Dillerini koparırız’ iddiası: Fahrettin Altun yazılmasını istemedi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 5 ay önce

  Turkiye Cumhuriyet’ini yoneten kisi, yasalara gore, dinci soylemle tehdit savuramaz. Laik bir Devletteyiz, taliban yonetiminde degil. Ayrica gercek her haberi duyurmak Basin’in temel gorevidir.

  Cevapla
 2. 5 ay önce

  bitik bir ülke. en tepeden en dibe bitik. zannımca yakın bir zamanda paramparça olacak. umarım o günleri görmem.

  Cevapla
 3. 5 ay önce

  5 yıl önce yazılmış, söylenmiş bir şarkının intikamının, şimdi alınması gündem değiştirme çabaları olarak tanımlanır

  Cevapla
 4. 5 ay önce

  Gazetecilik
  İktidarda kim olduğunu takmadan
  Halkın özgür tarafsız haber almasını
  Yolsuzluğu Talanı yalanı yazabilen
  Söyleyebilen Ahlaklı
  Vatandaş adına Denetçilerdir.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!