Hakan Fidan’dan BRICS mesaisi… Rus mevkidaşı Lavrov’la görüştü

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, BRICS Dışişleri Bakanları Toplantısı marjında düzenlenen BRICS+ oturumuna katılmak üzere geldiği Rusya'nın Nijniy Novgorod kentinde Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'la görüştü.

featured

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, BRICS Dışişleri Bakanları Toplantısı marjında düzenlenen BRICS+ oturumuna katılmak üzere geldiği Rusya’nın Nijniy Novgorod kentinde bir dizi görüşmeler yapıyor.

Bakan Fidan, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’la bir araya geldi.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, görüşmede, ikili ve bölgesel ilişkiler ele alındı, Türkiye açısından önem arz eden ekonomik konular gündeme getirildi.

İki bakan, Gazze’deki son durumu da değerlendirdi.

RUS TARAFI, İŞBİRLİĞİNİN SÜRDÜRÜLMESİ İHTİYACINI DİLE GETİRDİ

Rusya Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre de Orta Doğu ve Güney Kafkasya’daki durum da dahil olmak üzere, uluslararası gündemin ana konularına değinilen görüşmede Lavrov, Fidan’a Rusya’nın BRICS’teki öncelikleri hakkında bilgi verdi.

Görüşmede, Ukrayna meselesi etrafından çıkan duruma ilişkin Rusya’nın temel değerlendirilmeleri aktarıldı.

Bakanların ikili siyasi diyalog, ticaret ve ekonomi alanındaki işbirliği ile ilgili güncel konuları ele aldığı görüşmede, Rus tarafı, mevcut sorunların çözülmesi, bağların daha da genişletilmesi ve yararlı etkileşim alanlarının bulunması amacıyla işbirliğinin sürdürülmesi ihtiyacı olduğunu ifade etti.

 

Hakan Fidan’dan BRICS mesaisi… Rus mevkidaşı Lavrov’la görüştü

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!