Dışişleri’nden ABD için seyahat uyarısı

Dışişleri Bakanlığı, son dönemde bazı Avrupa ülkelerinde İslam karşıtı yabancı düşmanı ve ırkçı nitelikteki eylemler nedeniyele Avrupa ülkelerinde yaşayan ve bu ülkelere seyahat etmeyi planlayan Türk vatandaşları için uyarıda bulundu.

featured

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, “Tyre Nichols isimli bir kişinin ABD’nin Tennessee eyaletinin Memphis şehrinde polis şiddetine maruz kaldıktan sonra hayatını kaybetmesi üzerine ABD çapında protestolar gerçekleştirilmektedir. Öte yandan, son dönemde ABD genelinde yabancı karşıtı ve ırkçı nitelikte sözlü ve fiziksel saldırılar yaşandığı da müşahede edilmektedir.” denildi.

Açıklamada şöyle denildi:

“Yaşanan protestolar uyarınca, ABD’de yaşayan veya bu ülkeye seyahat etmeyi planlayan vatandaşlarımızın tedbirli olmalarında, gösterilerin yoğunlaştığı bölgelerden uzak durmalarında, olabilecek yabancı düşmanı, ırkçı tacizler ve saldırılar karşısında soğukkanlı davranarak yerel güvenlik güçlerine başvurmalarında, ayrıca, yerel basın-yayın kuruluşlarını yakından izlemelerinde ve ABD güvenlik güçleri ile Bakanlığımız, Vaşington Büyükelçiliğimiz ve ABD’deki Başkonsolosluklarımızın yapabilecekleri ilave uyarı ve duyuruları takip etmelerinde özellikle fayda görülmektedir. ABD’de yaşayan veya bu ülkeye seyahat etmeyi planlayan vatandaşlarımızın ihtiyaç halinde, irtibat bilgisi sunulan Bakanlığımız Konsolosluk Çağrı Merkezi’ne başvurmaları mümkündür.”

Dışişleri’nden ABD için seyahat uyarısı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

 1. 28 Ocak 2023, 23:48

  Aman aman NE cocukca!
  Abd ab simdi ayvayi yedi
  Kara para kacakci gri Passaportlu ampulcu gelmiyecek diye vah vahh
  Batti BU ülkeler.
  Iste güclü türkiye güclü dünya lideri
  Muahahah (Ironi)

 2. 28 Ocak 2023, 23:37

  Teşekkürler sayın Dış İşleri Bakanlığımıza.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!