Disney boyun mu eğdi? Merakla beklenen ‘Atatürk’ dizisiyle ilgili çarpıcı iddia

Disney Plus'ın "Atatürk" isimli dizisinin bütün dünyada yayınlanma planının rafa kalktığı iddia edildi. Dizinin sadece Türkiye'de gösterilmesinin planlandığı öne sürüldü. Dizi Türkiye ve Atatürk karşıtı yabancı grupların ve özellikle Ermeni lobisinin hedefi olmuştu.

featured

Geçen yıl 28 Ekim’de fragmanı yayınlanan dizi özellikle Ermeni lobisi tarafından büyük tepki çekmiş ve birçok Türkiye karşıtı kurum dizi planından vazgeçilmesi için Disney’e baskı yapmıştı.

Daha önce 6 bölümlük bir dizi olacağı ve 29 Ekim 2023’te yayınlanacağı duyurulan dizi ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı.

Türkiye ve Atatürk karşıtı yabancı gruplar sosyal medya üzerinden, “Disney+ Atatürk dizisini Ermeni topluluğunun baskısı üzerine iptal etti” diyerek “iptal edildi” damgalı dizi afişleri paylaştı.

ABD’de etkili olan Ermeni lobisinin en öne çıkan kurumlarından olan ANCA da resmi Twitter hesabından bir paylaşımda bulundu. Türkiye’ye ve Türk halkının değerlerine hakaret edilen paylaşımda, “ANCA’nın Disney’in Türk katil Kemal Atatürk’ün toplu katliamını övmesine karşı yürütülen kampanyaya katılan herkese teşekkür ederiz” ifadeleri yer aldı.

Yunan medyasında ve Ermeni lobisine yakın sosyal medya hesaplarında yer alan haberlerde de dizinin bütün dünyada yayınlanmasından vazgeçildiği ve bir filme dönüştürüldüğü öne sürüldü. Filme çevrilen dizinin ayrıca sadece Türkiye’de ve sinemalarda yayınlanacağı da iddialar arasında.

Bir diğer iddiaya göre de Atatürk dizisi ücretsiz olarak Fox Tv’de yayınlanacak. 29 Ekim 2023 tarihinde yayınlanacak olan dizi iddialara göre “Tüm Türkiye’ye armağan” sloganını kullanacak.

Disney’in Türkiye’deki yetkilileri ise konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

Disney boyun mu eğdi? Merakla beklenen ‘Atatürk’ dizisiyle ilgili çarpıcı iddia

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 1 Ağustos 2023, 16:51

    Ne ermeni lobisiymiş arkadaş? Hani bunlar 1915’te soykırım yapılarak yok edilmişti. Demek ki hepsi, Türkleri katledip, amerikaya kaçmışlar.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!