Disney’in Atatürk dizisini hangi Ermeni örgütü yasaklattı?

Tarihçi Cengiz Özakıncı, Disney'in Atatürk dizisini, ABD'de faaliyet gösteren Ermeni örgütü ANCA'nın kaldırttırdığını söyledi.

featured

Disney Plus’ta Cumhuriyet’in 100. yılı için hazırlanan “Atatürk” dizisinin platformda yayınlanmasından vazgeçilmesi üzerine Türkiye’de hem iktidar hem de muhalefet kanadından tepkiler yükseldi.

Disney’in kararında Türkiye karşıtı yabancı lobilerin baskısı etkili oldu.

‘Ermeni lobisi’nin Disney’e baskı yaparak bu kararı aldırdığı bilinen gerçek ancak platforma tepkilerde şimdiye kadar hiçbir örgütün ismi geçmedi.

TARİHÇİ ÖZAKINCI AÇIKLADI

Tarihçi Cengiz Özakıncı, sosyal medya hesabından konuya ilişkin bir bilgi seli yayımladı. Özakıncı, Disney’e Atatürk dizisini kaldırma kararını aldıran Amerika Ermeni Ulusal Komitesi’nin (ANCA) kronolojisini çizdi.

Özakıncı, paylaşımında şu bilgilere yer verdi:

1- Atatürk’e soykırım iftirası atan ANCA, Ermeni teröristlerin 1918’de ABD’de kurdukları ve tam 105 yıldır Amerika Birleşik Devletleri’nin izni, koruması ve desteğiyle Türk düşmanı etkinlikler yürüten ırkçı, katliamcı, faşist Ermenilerin örgütüdür.

2- Ermeni Irkçı Faşist ANCA örgütü, Atatürk’ü ve Türkleri Ermenileri katletmekle suçlamaya 1920’lerde ABD Başkanı Wilson’un desteğiyle başlamış; Soğuk Savaş’ta Kennedy gibi bir kaç ABD Başkanı dışında Türk ve Atatürk düşmanlığını açık ya da örtülü devlet desteğiyle sürdürmüştür.
3- Yüz yıllık Türk ve Atatürk düşmanı ırkçı faşist ANCA, Ekim 2021’de basına duyurulan Atatürk dizisine karşı, iki yıl sonra 29.06.2023’te kampanya başlatmış ve Disney 02.08.2023’te filmi platformdan kaldırdığını açıklamıştır
4- ANCA, Atatürk’ün Ermeni, Rum, Süryani soykırımları yaptığını, Disney’in Atatürk filmi yapmakla Atatürk’ü aklamış olacağını vs. ileri sürerken, 05.07.2023’te Stephan Ihrig’in “Hitler soykırımda Atatürk’ü örnek aldı” yalanını propaganda eden kitabını kanıt olarak göstermiştir.

5- ANCA’nın Atatürk’ü soykırımcı olarak suçlarken kanıt olarak gösterdiği Stefan Ihrig’in kitabındaki tüm yalanların tek tek ele alınıp yadsınamaz belgelerle çürütüldüğü “Atatürk Dersi” kitabım, ANCA’nın da Atatürk’e ve Türklüğe iftiralarının tümünü çürütücü belgelerden oluşuyor.

6- ANCA’nın Atatürk’a soykırımcı iftirası atarken kanıt olarak sunduğu Stefan Ihrig’in savlarını çürüten yazım da Bütün Dünya dergisinin Şubat 2018 sayısında yayınlandı. Bu kitap ve bu makalemi İngilizce’ye çevip yayınlayacaklardan hiç bir telif hakkı istemeyeceğimi duyururum.

7- Atatürk’e Ermeni, Rum, Süryani soykırımı iftirası atmak, 1915 yalanlarından farklı olarak KURTULUŞ SAVAŞIMIZI 1919’DA BAŞLATILMIŞ BİR SOYKIRIM OLARAK DAMGALAMAKTIR. Irkçı Faşist ANCA’nın katıldığı bu namussuzluk 1990’larda Yunanistan hükümetlerince başlatılmıştır.

8- ABD’de yuvalanmış ANCA, vs. Amerika Birleşik Devletlerinin izni ve desteğiyle Türklüğe ve Atatürk’e nefret söylemiyle saldıran Ermeni, Rum, Süryani vs. iftiracılara en iyi yanıt; ABD Başkanı Kennedy’nin 1963’te Atatürk’ü anlatan konuşmasıdır:

ABD Başkanı Kennedy’nin Atatürk’ün 25’inci ölüm yıldönümü dolayısıyla UNESCO kararı doğrultusunda yaptığı konuşma @ANCA_DC‘ye ve @DisneyPlusTR‘ye Atatürk’ü Soykırımcılıkla suçlamanın Kennedy ve UNESCO’yu soykırım propagandacılığıyla suçlamakla aynı şey olduğunu anlatacaktır.

9- UNESCO’nun 1978’de Atatürk’ün 100. doğum yıldönümünün kutlanması kararında “din, dil, ırk ayrımı gütmeyen anti-emperyalist barışçı Atatürk” tanımı; ona soykırım iftirası atan @ANCA_DC ve benzeri örgütlerle filmi platformdan kaldıran @DisneyPlusTR‘ye yanıt oluşturmaktadır.

10- Atatürk’e karş @ANCA_DC ‘nin yürüttüğü Kara Propaganda yanısıra; 99 doğruya 1 yalan karıştırılarak yürütülen “Gri Propaganda”lar da var @DisneyPlusTR‘nin kaldırdığı Atatürk dizisini izlemedik, içeriğini bilmiyoruz; filmi ancak izledikten sonra değerlendirebiliriz.

 

 

Disney’in Atatürk dizisini hangi Ermeni örgütü yasaklattı?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. bu propagandalara karşı devlet çalışma yapmalıydı. ABD’de Türk lobileri kurabilirdi. ama bizimkiler Ermenilerden özür dilemeyi tercih etti. bundan sonra ne yapsanız boş.

    • 7 Ağustos 2023, 10:38

      E tabi şimdi onlar da Atatürk mağduru ya o nedenle aynı yerden besleniyorlar. Eğer Atatürk’ü günahları kadar seviyorlarsa namerdim. En büyük düşmanlarıdır.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!