Disney, Atatürk dizisi için kararı verdi!

Disney Plus'ta Cumhuriyet'in 100. yılı için hazırlanan “Atatürk” dizi için kararını duyurdu. Dizi, platformda değil tv kanalı ve sinemada yayınlanacak. Disney bu kararıyla Türk Milleti'ni değil Atatürk düşmanı çevreleri memnun etti.

featured

Disney Plus’ta Cumhuriyet’in 100. yılı için hazırlanan “Atatürk” dizisinin platformda yayınlanmasından vazgeçildiği iddia edilmişti. Türkiye karşıtı yabancı lobilerin baskısıyla böyle bir karar alındığı öne sürülmüştü. Öte yandan dizinin başka ülkelerde gösteriminin yapılmayacağı, Türkiye’de ise bir özel televizyon kanalında gösterileceği iddiaları da gündeme gelmişti. ABD’deki Ermeni lobisine bağlı kuruluşlar ise dizinin tamamen yayından kalkacağını öne sürmüştü.

Haber Türkiye’de büyük tepkiyle karşılandı ve Disney Plus aboneliklerini iptal etmek için kampanyalar başlatılmıştı.

The Walt Disney Company Türkiye Genel Müdürü Cenk Soner, yapımın FOX TV ekranlarında ve sinemalarda yayımlanacağını söyledi. Belgesel dizi böylelikle şirketin dijital yayın platformu Disney Plus’ta yayınlanmayacak.

Cenk Soner şunları söyledi:

“Atatürk içeriğimizi Cumhuriyetimizin 100. yılında izleyicilerimiz ile buluşturuyoruz. İçerik stratejimizde yapılan değişiklikler sonucunda iki film olarak planladığımız Atatürk’ün ilk TV özel versiyonunun FOX kanalımızda yayınlanmasının ardından, iki film sinemalarda ve sonrasında FOX ekranlarında olacak. Böylece, ‘Atatürk’ü çok daha geniş kitlelere ulaştırmış olacağız.”

Lanistar Medya adına Yapımcı Saner Ayar ise şöyle konuştu:

“Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamaları kapsamında ‘Atatürk’ü Ekim ayından itibaren FOX’ta TV özel versiyonuyla yayınlayarak, çok daha geniş bir seyirci kitlesine ulaştıracak olmaktan gurur duyuyoruz. Bu çok özel yapımı iki ayrı film halinde sunacağız ve TV’nin yanı sıra sinemalarda da yayınlayarak izleyicilerimize büyük ekranda film izleme keyfi yaşatacağız.”

Mehmet Ada Öztekin’in yönettiği ‘Atatürk’ belgeselinde Cumhuriyet’in kurucusunu Aras Bulut İynemli canlandırıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre ‘Atatürk’ün yayın takvimi şöyle olacak:

29 Ekim, 1. film TV özel versiyon FOX ekranlarında

3 Kasım, 1. film sinemalarda

22 Aralık, 2. film sinemalarda

2024 yazı, Her iki film FOX ekranlarında.

Açıklamanın tamamı şöyle:

Disney, Atatürk dizisi için kararı verdi!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. 4 Ağustos 2023, 10:20

    Yine geldi konu devlete. CHP savunan bir ünlümüz bu harekete destek verdiği yazıyı sildi omurgası olsaydı silmezdi. Disneyde tabi aldığı para ve oynadığı reklam daha cazip geldi. Sizin yorumunuza göre demek ki CHP zihniyetinde omurga yok ki en hassas Atamız konusunda bile birlik sağlayamadı. Gerçek vatanseverlere 🖤

  2. devletimiz sağlam olsaydı, bunların hiç birisi olmazdı. diziyi bey gibi yayınlarlardı.

  3. Kısaca diaspora diyor ki; 85 milyon tipsiniz, birlik beraberliğiniz yok sizden bi cacık olmaz… Bu foxtv’ye kimler reklam veriyor!?

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!