Diyanet imam eşlerine eğitim verecek

Diyanet İşleri Başkanlığı, imamların eşlerini “onlara gönüllüler ordusunun birer mensubu olma şuuru kazandırmak” amacıyla eğitecek. “Mum Dibini Işıtır” Projesi kapsamında, din görevlilerinin eşlerine “evliliğe ilk adım seminerleri, temel aile bilinci eğitimi, aile ve sosyal hayat eğitimleri, aile ahlakı seminerleri ve temel dini bilgiler seminerleri” verilecek.

featured

Diyanet İşleri Başkanlığı, din görevlilerinin eşlerini desteklemek için “Mum Dibini Işıtır” adıyla beş yıl sürecek bir proje için hazırlıkları tamamladı. Proje, 81 il ve ilçelerinde beş yıl boyunca uygulanacak.

Kısa Dalga’dan Sinan Tartanoğlu‘nun haberine göre “Din görevlisi eşlerine gönüllüler ordusunun birer mensubu olma şuuru kazandırmak” amacıyla yürütülecek proje kapsamında, din görevlilerinin eşlerine; evliliğe ilk adım seminerleri, temel aile bilinci eğitimi, aile ve sosyal hayat eğitimleri, aile ahlakı seminerleri, koruyucu aile semineri, temel dini bilgiler seminerleri verilecek.

Aile ve sosyal hayat eğitimlere; çocuk ve gençlerle iletişim, ailede sorun çözme becerileri gibi alanlarda uzman psikolog veya sosyologlar davet edilebilecek.

İmamların eşlerinin katılımı ile sosyal ve kültürel faaliyetler ve gönüllü faaliyetler de yürütülecek. Kitap dergi okumaları, bilgi ve beceri kursları, tarihi ve kültürel geziler düzenlenecek.

Proje kapsamında piknik ve iftar gibi etkinlikler için açık hava buluşmaları programları düzenlenecek.

EV ZİYARETLERİ YAPILACAK

Göreve yeni başlayan personelin evleri ziyaret edilecek. Mevcut personelin eşleri ile kaynaşma toplantıları düzenlenecek. Ayrıca; toplantı gibi sebeplerle köylerden ilçelere, ilçelerden illere gelen personel eşleri için mekân oluşturulacak.

POLEMİKTEN UZAK DURULACAK

Personel eşleri ayrıca, dini rehberlik ve manevi danışmanlık hizmetleri konusunda bilgilendirilecek. Proje dosyasında yer alan bilgilere göre, “Programlarda polemik oluşturacak üsluptan uzak durulacak.”

Diyanet imam eşlerine eğitim verecek

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!