Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 4-6 yaş Kuran kursu cami yapmaktan daha önemli

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Sizler sadece o ilin müftüsü, diyanet ve din hizmetlerinden sorumlu rehber değilsiniz o ilin bütün yöneticilerine de rehberlik yapmak zorundasınız" dedi. Erbaş, "Camiden çok, 4-6 yaş kuran kursu yapmak daha önemli" dedi.

featured

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi’nde 41. İl Müftüleri İstişare Toplantısı’na katıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “İslam düşüncesinde bilgi, İslami olan olmayan ayrımına tabi tutulmamış. Faydalı olan olmayan diye ayrılmış. Bütün ilimlerin yolu dine çıkıyor.  Haksızlığa zülme ve kötülüğe aracı kılınan bilgi felaket getirir. Atom bombası bilgi ile yapılıyor. Ashab-ı Kiram yorulmadı dinlenmeden, Medine’den binlerce kilometre uzaklara gitti.  İslam’ın nuruyla karanlıkları aydınlığa çıkarmaya gayret etti. Çok kısa zamanda bunu yaptı, bu Kuran’ın mucizesidir. Efendimizin mesajlarının yayılma hızının yeryüzünde benzeri yoktur. Peygamberimizden önce ki Hz. İsa’nın döneminde hayattayken Kudüs’te bile hakim olamadı” dedi.

‘SİZ PEYGAMBER VARİSİSİNİZ’

Erbaş “Sizler sadece o ilin müftüsü , diyanet ve din hizmetlerinden sorumlu rehber değilsiniz o ilin bütün yöneticilerine de rehberlik yapmak zorundasınız. Milli Eğitim’deki yöneticilere rehberlik edeceksiniz, diğer kurumlardaki yöneticilere, Gençlik Müdürlüklerine hepsine rehberlik edeceksiniz çünkü siz Peygamber varisisiniz” diye konuştu.

‘CAMİDEN, 4-6 YAŞ KURAN KURSU YAPMAK DAHA ÖNEMLİ’

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “Diyanet Başkanlığımızın toplumla iletişim kurduğu en güçlü zeminlerden birisi Kuran Kurslarımız. Kuran Kursları üzerinde, sinsi düşmanlıklar üretmeye yönelik çalışmalar var. 2 bin civarında yatılı kuran kursumuz var, her zaman mücadele ettiğimiz, olmaması için gayret ettiğimiz bir olay oluyor, onun üzerinden bütün Kuran Kurslarımızı yıpratmaya çalışan bir takım çalışmalar var. Sizler için en önemli şey, hatta ‘Şuraya cami lazım’  mücadelesinden daha çok ‘Şuraya 4-6 yaş kuran kursu yapmamız lazım’ cümlesi benim için daha önemli” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 4-6 yaş Kuran kursu cami yapmaktan daha önemli

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

11 Yorum

 1. 8 ay önce

  Musrik ve munafik yapilanmalari acisindan soyledikleri dogru. Islami acidan (ve mantik acisindan) ise atanmis maasli muftuye peygamber varisi demek sirktir, kufre dogru gider. Peygamber bunlardan hakkini alacaktir o gun geldiginde.

  Cevapla
  • 8 ay önce

   Güvenilir çeviri yapan ilahiyatçıların Türkçe Kur’an-ı Kerim meallerini aileler İSTERLERSE, çocuklarıyla okurlar. Doğruluğu kendilerinden menkul kişilerden kendi dilinde okuma yazma öğrenmemiş minicik çocuklarımızı, anneler, babalar kimselere teslim etmemelidir. diye düşünüyorum.

   • 8 ay önce

    dediginiz cok daha dogru olur, ama bence o bile gereksiz. Kuran cocuk kitabi degil, cocuklar icin secmeli ayetler diye bir bolumu falan da yok. Ana baba once kendisi okur, anladigi olcude cocuklarina guzel ahlak vermeye calisir. Akli erdikten sonra da cocuk kendisi okumak isterse okur. Olmadi sonrasinda, yetiskin oldugunda tavsiye eder. Ailenin bu asamada yapacagi sey, cocuguna guzel ornek olmaktir. Kasmaya gerek yok.

    Cevapla
 2. 8 ay önce

  Anayasal suc islemekte…

  • 8 ay önce

   İnsan evrimin cilvesiyle hem doganin icinde hemde disinda olan programindan sapinca basimiza gelenler bunlar iste. Yol bir akil bir bakta gorebil sev korkma sakin rab sana yakin cercevesinde kalsa su din eger dindarliktan murat iyi insana varmaksa büyük yol alinacak ama maksat ideolojik.

 3. 8 ay önce

  Tabiki amaç beyinleri küçücük yaşta yikamak

 4. 8 ay önce

  Daha çok endoktrine edilmiş bireyler yetişsin diye.
  Yoksa amaç dini öğretmek değil.

  • 8 ay önce

   Ben de resmi tarihle çocuğumun endoktrine edilmesini istemiyorum. Alternatif kaynaklardan da tarihi okumasını istiyorum. Buna ne diyeceksiniz?

   Amacım dini öğrenmesi, Kuran’ı okumayı öğrenmesi. Tarikatların elinde olmasını istemiyorum. Bir orta yolu yok mu bunun?

   Cevapla
 5. 8 ay önce

  Bu kişinin bu açıklamayı yaparken dürüst, vatansever, güzel ahlakı insanlar yetiştirmek için söylediğine asla inanmıyorum! Başında olduğu kurum ve siyasi iktidarları için endokrine etmeye 4-6 yaşında başlamak istiyoruz diyor ve ben de diyorum ki Tanrı sizin hakkınızdan gelsin!

 6. 8 ay önce

  Bir nesili tümden Lise’den mezun etmek daha önemli.

  Herkesin okumasına gerek var okusunlar.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!